Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgüsü Kazak Yapımı

Tığ işi örgü modellerinden çiçek motifi, trabzanlar kullanarak çok güzel bir süveter tarifi hazırladık. El örgü süveter yapımı, el örgüsü kazak yapımı olarak örebileceğiniz bir örnek. Kullandığınız bir kazağı ölçü alarak, kalıp olarak kullanarak kazaklar, süveterler örebilirsiniz. Adım adım resimlerle kazağın nasıl yapıldığını göreceğiz. Yine kaynaktan detaylara ulaşabilirsiniz. El örgüsü kazak yapımını şeması ve ayrıntılı anlatımı yok maalesef. Kullandığımız kazakları kalıp olarak kullandığımız için her yaşa göre örebiliriz. Eğer dikiş dikiyorsanız yine dikişte kullandığınız kalıpları da örgü kazak yapmak için kullanabilirsiniz. Kol ekleyerek kazak olarak örebiliriz. Yada kolsuz olarak örüp süveter olarak örüp kullanabiliriz. Kazağın boyutlarını istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Önü de 2 parça olarak örüp örgü yelek modelleri olarak da kullanabilirsiniz. Örgü modellerinde birkaç kazağın yapılışına değinelim daha sonra yeni modelimizin yapılışına geçelim. Örgü kazaklar hazırlamıştık. Dantel motifleri ile örmüştük kazağı. Kar tanesini andıran çok güzel bir örnek. Bayan örgü kazak modelleri şerit boncuklarla, şerit ponponlarla süslediğimiz bir kazak. El örgüsü kazak yapımı için anlatım resimlerine geçelim. Daha fazla model anlatımı için önceki yazıları inceleyebilirsiniz.

Bayan Örgü Kazak Modelleri ve Yapılışı

Kolda çiçek detayı, önlerde çiçek detayı ile çok güzel bir kazak tarifi. Önce çiçeklerimizi örüyoruz. Sonra etrafına 3 lü trabzan yaparak kazağı tamamlıyoruz. Yünlü ipler, pamuklu ipler, keten iplerle birçok iple örebilirsiniz. Yazlık örgü modelleri, kışlık örgü modelleri olarak kullanabilirsiniz. Önce çiçeğimizin yapılışını inceleyelim.

El Örgüsü Süveter Yapımı 1

El Örgüsü Süveter Yapımı 2

El Örgüsü Süveter Yapımı 3

El Örgüsü Süveter Yapımı 4

El Örgüsü Süveter Yapımı 5

El Örgüsü Süveter Yapımı 6

El Örgüsü Süveter Yapımı 7

El Örgüsü Süveter Yapımı 8

El Örgüsü Kazak Yapımı

El Örgüsü Kazak Yapımı 1

El Örgüsü Kazak Yapımı 2

Çiçeğin yapılışını inceledik. Bu güzel çiçeği istediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz. Şimdi kazağa nasıl çevirebilirsiniz resimlerle inceleyelim.

El Örgüsü Kazak Yapımı 4

El Örgüsü Kazak Yapımı 5

El Örgüsü Kazak Yapımı 6

El Örgüsü Kazak Yapımı 11

El Örgüsü Kazak Yapımı 12

El Örgüsü Kazak Yapımı 13

El Örgüsü Kazak Yapımı 3

El Örgüsü Kazak Yapımı 7

El Örgüsü Kazak Yapımı 10

El Örgüsü Kazak Yapımı 8

El Örgüsü Kazak Yapımı 9

Muhteşem oldu. Kaçırılmayacak bir model.

El Örgüsü Kazak Yapımı 15

El Örgüsü Kazak Yapımı 14

El Örgüsü Süveter Yapımı

Kaynak : http://omakoppa.blogspot.com/2014/11/virkattu-kukkaympyra-7-kerrosta.html

http://omakoppa.blogspot.com/2015/04/valkoinen-kukkaympyrapaita-variaatio.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler