Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

El Örgü İşleri

El işleri örgü modellerinden harika bir örneğin yapılışını hazırladık. Birçok örgü modelinde kullanacağınız şemalı ve adım adım resimli anlatımı ile tarifini bulabilirsiniz. Yelek modellerinde, şal modellerinde, yazlık örgü modellerinde kullanabilirsiniz. El örgü işlerinde istediğiniz modellerde kullanabileceğiniz tığ ile zarif bir örnek. Yeni bir model. Modelin tüm ayrıntılarını birazdan paylaşacağız. Örgü ve el işleri modelleri için kullanacağınız örgüye göre iplerinizi belirleyebilirsiniz. Modelde pamuklu merserize iplik kullanılmıştır. Örgü işlerinde sizde pamuklu ipleri kullanabilirsiniz. El örgüsü modelleri güzel modellerin anlatımına devam edeceğiz. Şimdi el örgü işlerinde yeni örneğin tarifine geçelim.

Örgü ve El İşleri Anlatımlı

2 turun tekrarı ile yapılan çok güzel duran ve kolay bir model. El örgü işleri örneğini istediğiniz örgüde kullanabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken 6 ve katları +4 zincir çekerek başlıyoruz. Lif modellerinde de kullanabilirsiniz. Hemen dilerseniz el örgü işleri şeması ile devam edelim.

El Örgü İşleri

Örgümüze karar verdikten sonra zincir çekerek başlıyoruz. Daha sonra 4. zincire tarbzan yapıyoruz. Son ilmekleri çekmiyoruz. Yanından devam ederek 2 trabzan daha yapıp son ilmekleri birlikte topluyoruz. 7 zincir çekip 6 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz.

El Örgü İşleri 1

El Örgü İşleri 2

El Örgü İşleri 3

2. tura geldiğimizde 3 zincir çekip dönüyoruz. 4. zincir üzerine aynı yere 6 trabzan yapıyoruz. Aralarda hiç zincir çekmeden bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

El Örgü İşleri 4

3. tura geldiğimizde şemada göründüğü gibi 3 zincir çekip dönüyoruz. Sıradan devam ederek ( trabzanların üzerine batarak) 3 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz. 7 zincir çekiyoruz. Sıradan devam ederek 6 trabzan yapıp son ilmekleri birlikte örüyoruz.

El Örgü İşleri 6

Ve örgümüzü istediğimiz boyutlara ulaşana kadar 2 ve 3. turları tekrar ederek örüyoruz.

El Örgü İşleri 7

El Örgü İşleri 8

El Örgü İşleri 9

El Örgü İşleri 10

El Örgü İşleri 11

El Örgü İşleri 12

Kaynak : https://mypicot.com/2064.html

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler