Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dantelli Tişört Yapımı

Sizlere fikir verecek çok güzel bir kendin yap projesi hazırladık. Tişört yenilemek isteyenler için dantelli tişört yapımı. Adım adım nasıl yapıldığını sizlerle paylaşacağız. Ve kullanılan dantelin şemasını sizlere vereceğiz. Sizde tişörtlerinizi yenilerken bu fikri yapabileceksiniz. Dantelli tişörtler yaparak yazın şıklığınıza şıklık katabilirsiniz. Bu işlemi yani dantelle kıyafet yenileme projesini başka kıyafetlerinizde de uygulayabilirsiniz. Daha önce birçok kez farklı projelerde kıyafet yenilemeden bahsetmiştik. Hırka, etek, ceket, yelek , gömlek, pantolon yenileme projelerinden bahsetmiştik. Nasıl bir teknik kullanabilirsiniz eski kıyafetlerimizi nasıl süsleyebiliriz bahsetmiştik. Mesela şablonlar kullanarak sıkıldığımız bir hırkamızı , kazağımızı stencıl ile hırka yenileme olarak paylaşmıştık. Beğendiğiniz şablonları kullanarak sizde bu tarz yenilikler kıyafetlerinizde yapabilirsiniz. Bir eteğinize ufak bir dokunuz ile yeni hale , tasarım bir modele çevirebilirsiniz. Fikir için etek yenileme nasıl yapılır isimli yazımızı inceleyebilirsiniz. Bir kot yeleğinizi , gömleğinizi bir dantel ile nasıl değiştirebileceğinizi kot yelek süsleme yapımında detaylı olarak paylaşmıştık. Şimdi dantelli tişört yapımına geçelim.

Dantelli Tişört Nasıl Yapılır?

Şimdi tişörtte kullanacağımız dantelin şemasını görelim. Bu dantel örneğini birçok başka modellerde , başka yerlerde görmüş olabilirsiniz.

Dantelli Tişört Yapımı 9

Malzemelerimiz iplik, tığ , tişört.

Dantelli Tişört Yapımı

İki farklı şema var. Siz beğendiğiniz şemayı kullanabilirsiniz. Şemada iki motif yaptıktan sonra sağ ve sol olarak motifi tek örmeye başlıyoruz. Dantelimiz bittikten sonra aşağıdaki adımları takip ediyoruz.

Danteli tişörte küçük zikzak ile diktikten sonra dantel altına gelen kumaşları kesiyoruz. Ve tişört hazır. Süper oldu.

Dantelli Tişört Yapımı 4

Dantelli Tişört Yapımı 7

Dantelli Tişört Yapımı 8

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1907243-kombinirovanie-trikotazhnyh-maek-i-ruchnogo-kruzheva-chast-3

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler