Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Convers Patik Yapımı Resimli Anlatım

Çocuklarımız için çok şık convers patik yapımı resimli anlatımlı güzel bir model hazırladık. Örmeği düşünenler için adım adım convers patik yapılışı. İstediğiniz renklerde örebilirsiniz. Kızlarınız için , oğullarınız için çok şık patik örnekleri. Bebek patiklerinden kolay modeller , zor modellerin anlatımlarını hazırlamıştık. Bugün onlar arasına convers patik yapımı ekliyoruz. En güzel bebek patiklerini sizler için bulup , araştırıp yapılışları ile birlikte vermeye çalışıyoruz. Şimdi convers patik yapımı resimli anlatıma geçelim.

Convers Patik Yapımı Anlatımlı Türkçe

Patiğin tabanını yaparak başlayalım. Dilerseniz zincir sayısını veya tur sayısını artırarak daha büyük çocuklar için örebilirsiniz.

Converse Bebek Patiği Taban Yapılışı

Önce taban için kullanacağımız şemaya geçelim. Vereceğimiz ölçüler 0 – 3 aylık bebek dış taban uzunluğu cm ölçüsü 9-10 cm civarındadır. Bebe yünleri ve pamuklu ipler kullanabilirsiniz. Ve kullanacağınız ipe uygun tığ tercih edebilirsiniz. Şimdi taban şemasına geçelim.

Convers Patik Yapımı Resimli Anlatım

Şemadan takip ederek örmek isterseniz x lar sık iğneyi , daireler zinciri, düz dik çizgiler ise trabzanı temsil ediyor. V ler ise aynı yere 2 trabzan yapmadan bahsediyor. Beyaz renk ile başlıyoruz.

1.tur: 15 zincir çekerek başlayalım.

2.tur : 2. zincirden itibaren 13 trabzan yapalım. Son zincirin içine aynı yere 6 trabzan yapalım. Zincirin diğer tarafından devam ederek 13 trabzan yapalım. Ve son zincir içine aynı yere 6 trabzan yapıp ilk başta yaptığımız trabzan ile birleştirelim.

3.tur : 3 zincir çekerek başlayalım ve yanından devam ederek 13 trabzan yapalım. Bir önceki turda yaptığımız köşedeki 6 trabzan üzerine her birine aynı yere 2 trabzan yapalım. ( köşede 12 trabzan olmuş oluyor) Devam ederek 13 trabzan yapalım. Son 6 trabzan üzerine ( köşedeki) her bir ilmeğe aynı yere 2 trabzan yapalım.

4.tur: :Bir önceki turda yaptığımız işlemin aynısını yapıyoruz. Fakat köşelere geldiğimizde. 12 trabzan yaptığımız kısım. Burada bir trabzanın üzerine aynı yere 2 trabzan, bir sonrakinin üzerine tek trabzan yaparak köşede trabzan sayısı 17 oluyor.

5.tur : Her bir ilmeğin üzerine 1 sık iğne yapıyoruz.

Convers Patik Yapımı Resimli Anlatım 10

Tabanımız bitti. Şimdi üst kısmı örelim. Her bir ilmeğin üzerine aynı sayıda artırma ve eksiltme yapmadan 2 tur trabzan örüyoruz. Renk değiştirip 1 sıra sık iğne örüyoruz. Beyaz iplikle devam ederek 1 sıra daha trabzan yapıyoruz. Üst kısım için kullanacağımız renkli ipe geçiyoruz. Ve resimdeki adımları takip ederek ilerliyoruz.

Patiğimiz bitti. Şimdi uygulayacağımız tüm şemayı bir arada görelim.

Convers Patik Yapımı Resimli Anlatım 20

Zincir çekip ipleri de hazırlayıp patiğin ön kısmından geçirdikten sonra hazır. Çok güzel oldular.

Convers Patik Yapımı Resimli Anlatım 21

Convers Patik Yapımı Resimli Anlatım 22

Convers Patik Yapımı Resimli Anlatım 23

Convers Patik Yapımı Resimli Anlatım 1

Convers Patik Yapımı Resimli Anlatım 25

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/1312007-vyazhem-kryuchkom-pinetki-kedy

Benzer İçerikler
One thought on “Convers Patik Yapımı Resimli Anlatım”
  1. hasret dedi ki:

    cok guzeller

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler