Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Çeşitli Örgü Modelleri Anlatımlı

Çeşitli örgü modelleri anlatımlı örneklerde bugün çok güzel bir boyunluk tarifi var. Örgü boyunluk modellerinden örgüye yeni başlayanlarında rahatlıkla örebileceği bir model. 1 düz 1 ters lastik örgü ile örülen bir model. Modelin yapılışı yok. Kolay bir model ve sizlere anladığım kadarı ile anlatmaya çalışacağım. Yeni modelin tarifine geçmeden önce şimdi daha önce paylaştığımız modellerden bahsedelim. Örgü boyunluk modelleri için pirinç örgü modellerini, lastik örgüleri, haraşo örgü modellerini kullanabilirsiniz. Örnekli modelleri kullanabilirsiniz. Delikli boyunluk modeli yapılışı örneğini de boyunluklarınızda kullanabilirsiniz. Şimdi geçelim yeni örneğe.

Kolay Örgü Boyunluk Nasıl Örülür?

Kolay boyunluk için lastik örgü kullanıyoruz. Kolay bir örgü. Modelin tarifi yok. Sizlere fotoğraftan anladığım kadarıyla anlatmaya çalışacağım. Umarım faydalı olur. Bölünmüş kenarları ile omuzları güzelce örten hoş bir boyunluk. Doğru boyutları yapmak önemlidir. Modelde yünlü bir iplik ve 6 mm şiş kullanılmış. 61 cm derinliğinde ve 81,5 uzunluğunda bir boyunluk. Kendi omuzlarınızı örtecek şekilde örebilirsiniz.

İlmekleri yanlış saymadıysam 100 ilmek ile başlanmış. Ölçüler kullanacağınız ipe göre değişebilir. Renkli iplikten 4 tane sarıdan ise 1 tane yeterli olmuş. Model için 1 düz 1 ters örgü örüyoruz. Yuvarlak dairesel olarak örebilirsiniz. Veya uzun şerit gibi örebilir kenar kısımlardan dikerken omuz boşluğu bırakarak birleştirebilirsiniz.

Şimdi videolu olarak şişe ilmek nasıl atılır görelim. Ve düz örgü ters örgü nasıl yapılır inceleyelim. Siz boyunluk için 1 düz 1 ters yapacaksınız.

Şimdi de çeşitli örgü modelleri anlatımlı boyunluğumuzu görelim. İyi seyirler.

Çeşitli Örgü Modelleri Anlatımlı

Çeşitli Örgü Modelleri Anlatımlı 1

Çeşitli Örgü Modelleri Anlatımlı 2

Çeşitli Örgü Modelleri Anlatımlı 3

Kaynak : yarnspirations

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler