Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

CD den Örgü Kar Tanesi Nasıl Yapılır?

Herkese Merhaba. Çok orijinal bir fikir var sırada. Daha önce aklıma gelmemişti böyle bir şey örmek. Belki aranızda yapanlarınız vardır. Eski CD den kar tanesi yapıyoruz. Eski CDleri değerlendiriyoruz. Önceki yazılarımızda da CD üzeni birçok çalışma yaptık. Eski CD den bardak altlığı yapılışı yaptık. Ama sanırım bu en güzelleri.

Videolu, Eski CD den Örgü Kar Tanesi Yapılışı

Malzemeler

  • CD
  • Tığ
  • İp

İpi CD nin ortasından geçirelim. Ve bir düğüm atalım. Tığ Cdnin ortasından geçirip ilmek alıp örelim. 5 zincir çekip aynı işlemi tekrar edelim. Bu işlemi 14 kez daha tekrar edelim.

İkinci tura 1 zincir çekip ilk yuvaya sık iğne ile batalım. Yanına 5 sık iğne yapalım. Diğer yuvaya geçip 5 sık iğne yapalım. Bu işlemi tur sonuna kadar tekrar edelim.

3. turda 1 zincir çekip ilk sık iğneye batalım. Yanından devam ederek 2 sık iğne daha yapalım. 3 zincir çekip 2. sık iğne üzerine trabzan ile batalım. 7 zincir çekip aynı yere trabzanla batalım. Tekrar 3 zincir çekip 3 sık iğne üzerine  sık iğne ile batalım. Yanından devam ederek 2 sık iğne yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Gerçekten çok güzel ve zarif duruyor. Ev dekorasyonunda kullanabilirsiniz. Balkon süslemelerinizde kullanabilirsiniz. Çok güzel oldu.

Videolu, Eski CD den Örgü Kar Tanesi Yapılışı

Videolu, Eski CD den Örgü Kar Tanesi Yapılışı 1

Farklı renklerle de CD den örgü kar tanesi örebilir pul ve boncuklarla süsleyebilirsiniz. CD den örgü kar tanesi nasıl yapılır izleyelim.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler