Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Bebek Battaniyesi Örgü

Şahane bir model daha. Renkli, çiçekli örgü battaniyeleri seviyorsanız bu model tam sizlere göre. Pek çok, yeni modellerin anlatımını paylaştık. Yine Türkiye’de ilk defa bizde göreceğiniz modellerden biri. Renkli kısımları evde kalan ipleri değerlendirmek içinde örebilirsiniz. Yatak örtüsü olarak, kırlent modelleri olarak örebilirsiniz. Şal modelleri olarak örebilirsiniz. Güllerden oluşan şık bir motif. Farklı tığ işi battaniye modelleri de örmek isteyebilirsiniz. O zaman kilim desenli modellerden hoşlanıyorsanız vintage kare örgü bebek battaniyesi yapılışı size uygun bir motif. Daha kolay örgü modellerinden istiyorsanız ve şiş örgüden olsun diyorsanız pirinç örgü bebek battaniyesi yapılışını örebilirsiniz. Şiş örgü motiflerden oluşan 5 şişle örülen harika bir model daha var. Beş şiş örgü bebek battaniyesi yapılışı. Renk renk motiflerden oluşan güzel bir örnek. Dilerseniz şimdi yeni model olan ve çok beğeneceğiniz bebek battaniyesi örgü modeline geçelim.

Bebek Battaniyesi Yapılışı

Çok güzel bir model daha. Ayrıntılı şemalı güzel bir anlatım. Modelle ilgili aklınıza takılan herhangi bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz. Pamuklu iplerle örebilirsiniz. Yünlü ipler, akrilik iplerle de örebilirsiniz. Çok güzel ipler, çeşit çeşit renkler mevcut. Büyük çiçekler için renk renk ipler birleştirme kısımları için tek renk, ana renk ip seçiyoruz. Şimdi bebek battaniyesi örgü örneğinin şemalarını görelim.

Bebek Battaniyesi Örgü 4

Bebek Battaniyesi Örgü 3

Bebek Battaniyesi Örgü 5

Bebek Battaniyesi Örgü 6

Önce sembolleri, sonra çiçek motifini, sonda kenar kısmını ve en son battaniye bittiğinde öreceğimiz kenar oyasının şemasını gördük. Sembollerden x sık iğne, daire zincir, uzun çizgi trabzan anlamına geliyor. Kanca şeklinde olan uzun çizgiler ise trabzana önden batma anlamına geliyor. Şimdi modelimiz bittiğinde nasıl görünüyor onu inceleyelim.

Bebek Battaniyesi Örgü 2

Bebek Battaniyesi Örgü

Bebek Battaniyesi Örgü 7

Bebek Battaniyesi Örgü 8

Bebek Battaniyesi Örgü 1

Kaynak : https://handmade-paradise.ru/pled-kryuchkom-s-bolshimi-obemnyimi-tsvetami/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler