Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Battaniye Örgü

Artık ipleri değerlendirmek için çok güzel bir proje daha hazırladık. Yumuşacık bir battaniye örgü modeli. V trabzan örgü modeli ile harika bir battaniye. Daha önce ördüğünüz örgü modellerinden kalan ipleriniz varsa bu proje için kullanabilirsiniz. Bebek hırka modelleri içinde bu projeyi kullanabilirsiniz. Uzun lif modelleri içinde. Bugün bebek battaniyesi olarak örüp kullanıyoruz. Bebek hırkaları olarak da çizgi çizgi çok hoş duracak bir örnek. Örgü modelleri ve yapılışlarında dilediğiniz modelde kullanabilirsiniz. Oldukça kolay bir model. Şimdi yapılışına geçelim.

Örgü Bebek Battaniye Modelleri Anlatımlı

Tığ işinden kolay ve gösterişli bir modelin yapılışını hazırladık. Örgüye yeni başlayanlarda rahatlıkla örebilirler. Zincir çekmek ve trabzanın nasıl yapıldığını bilmeniz yeterli. Daha önce de dediğimiz gibi kalan ipleri kullanmak için bu örneği deneyebilirsiniz.

Battaniye Örgü

Battaniyemizde şema olarak yukarıdaki şemayı kullanıyoruz. Zincir sayılarınızı çekerken 3 ve katları + 2 zincir çekerek belirleyebilirsiniz. Hangi ebatlarda örmek istiyorsanız ona uygun zincir çekebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken 3 ün katları olması. Ve sonradan 2 zincir daha eklemeniz.

Zincirimizi çektikten sonra 4. zincire trabzan yapıyoruz. 1 zincir çekip aynı yere 1 trabzan daha yapıyoruz. 1 zincir atlayıp diğer zincire gelerek aynı işlemleri tekrar ediyoruz. Üst tura 2 zincir ile geçiyoruz. Ve bir önceki turda çektiğimiz 1 zincirin üzerine V trabzanları yapıyoruz. Model oldukça basit. Elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Veya gökkuşağı renklerinde sevdiğiniz iplerden 1 er adet alıp örebilirsiniz.

Battaniye Örgü 5

Battaniye Örgü 4

Battaniye Örgü 1

Battaniye Örgü 2

Battaniye Örgü 3

Kaynak : http://www.bianzhirensheng.com/a/27172.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler