Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Avrupa Yakasının Gözü Burada! Esenyurt Satılık Daire Piyasası

Esenyurt satılık daire seçenekleri her bütçeye hitap ederken, yatırımcılara farklı avantajlar sunuyor.

Peki, Esenyurt satılık ev fiyatları ve ilçenin yatırım açısından mevcut potansiyeli nedir? Esenyurt hakkında merak ettikleriniz…

Avrupa Yakasının Gözü Burada! Esenyurt Satılık Daire Piyasası

Kozmopolit nüfus yapısı ile İstanbul’un en önemli ilçelerinden biri olan Esenyurt, son yıllarda en hızlı gelişen şehirler arasında dikkat çekiyor. Sanayi, ticaret ve iş imkanları başta olmak üzere yaşam düzeyinin üst seviyede seyretmesi ile birlikte Esenyurt’ta satılık daire imkanları da birçok açıdan değişim göstermeye başladı. Semtin çehresini değiştiren önemli konut projeleriyle birlikte son bir yılda Esenyurt satılık daire satışlarında önemli gelişmeler yaşandı. Projelerin devamlılığı, bölgenin sürekli bir gelişime sahip olması yatırımcılara fiyat anlamında da daha iyi fiyatlar sundu.

Esenyurt satılık daire seçenekleri ve fiyatları

Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Esenyurt satılık ev fiyatları 100 metrekare özelinde ortalama 192 bin 910 TL olarak karşımıza çıkıyor. Esenyurt satılık evler ortalama 144 bin 683 TL ile 241 bin 138 TL arasında alıcı buluyor. İstanbul Esenyurt ilçesinde satılık dairelerin son bir yıllık ortalama metrekare fiyatları 1.949 TL olarak göze çarpıyor.

Esenyurt Yatırım Açısından Yatırımcıya Neler Vadediyor?

Zingat Bölge Raporu verilerine göre Esenyurt’ta amortisman süresi yani satın alınan bir daire kiraya verildiğinde miktarın geri dönüş süresi 16 yıl. Bölgede kiralık evler çok kısa zaman diliminde kiralanırken 100 metrekarelik daire özelinde kira ortalamaları 1.032 TL civarında. Kiralık daire fiyatları evin yaşına, konumuna ve kullanılan malzemeye göre belirlenirken; fiyatlar 774 TL ile 1.290 TL arasında değişkenlik gösteriyor. Farklı konseptlere ve sosyal imkanlara sahip konut projeleri içerisindeki kiralık daire fiyatları da, bölge fiyatlarının üzerinde bir grafiğe sahip.

Gelişme potansiyelinin yüksek olduğu ilçede, halihazırda yapılan yeni inşaat projeleri önemli yatırımları da beraberinde bölgeye taşıyor. Son verilere göre ilçe nüfusu 795 bin 10. Nüfusu her geçen gün büyük bir hızla artan ilçede konumlanan Esenyurt Üniversitesi, iş potansiyeli ve ev projeleri bölgenin nüfusunu ve kira fiyatlarını etkileyen başka bir faktörler arasında. Bölgenin semalarında yükselen lüks yapılar, siteler, konut projeleri de ilçenin sosyo ekonomik düzeyini olumlu yönde etkiliyor. Sürekli yenilenmekte ve gelişmekte olan Esenyurt, yatırımcıların da uzun yıllar ilgi odağında bulacak bir bölge olarak dikkat çekiyor.

Esenyurt’ta Sosyal İmkanlar Nasıl?

Metrobüs’e yakın bir konumda bulunması, otobüs gibi çeşitli ulaşım imkanları sağlaması açısından kolaylıklara sahip olmanın yanı sıra gelişmişlik düzeyi yüksek olan Esenyurt’ta bir de üniversite mevcut. Çeşitli kültürel etkinliklere ev sahipliği yapan Esenyurt’taki mevcut öğrenci potansiyeli bölgenin sosyal ve kültürel yapısını olumlu yönde etkiliyor. Esenyurt aynı zamanda Büyükçekmece sahiline yakın olmasıyla dikkat çekiyor.

Tüm Esenyurt satılık daireler için tıklayın.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler