Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Anlatımlı Bebek Patiği

Pek çok annenin bebeği doğmadan önce bebek patiği ördüğü görülmüştür. Çok fazla bebek patiği modelleri bulabilirsiniz, ayrıca örmesi en kolay olan örneklerdir. Tığ ya da şiş ile örülür. Çoğu bebek patiği bir günde bitebilecek kadar basittir. Şuan ki bebek patiği anlatımlarına geçmeden önce dilerseniz daha önce paylaştığımız bebek patiği örgü modellerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bebek Patiği Nasıl Örülür?

Anlatımlı Bebek Patiği

1. örnekte tığ ile yapılan bebek patiği modelinden bahsetmek gerekir ise, orta kalınlıkta ip ve 3.5 nolu tığ ile örülebilir. Öncelikle 13 zincir uygulanır ve tabandan başlanır. Topukta 4, burunda ise 6 arttırarak devam edilir. 4 sıra sonunda üst tarafa çıkılır. Burunda çift atılarak yuvarlaklıklar verilir ve kişinin zevkine göre üst kısma değişik şekiller verilir. Bağcıklı, ön taraftan düğmeli ya da kurdeleli desenliler en rağbet gören patikler arasında yer alır.

 

Anlatımlı Bebek Patiği 1

 

2. örnek ise şiş ile yapılan bebek patiği modelidir. Öncelikle 22 ilmek atılarak başlanır. Bu modelde bebeğin yaşı ya da ayak numarasına göre bu ilmeği azaltıp çoğaltılabilmektedir. 22 ilmek ile başlanılan örgü, haraşo 8 vagel örerek 24 sıraya kadar devam edilir. 24 sıra tamamlandığında diğer 10 ilmek kesilir ve yeni bir renkte ip ile 3 sıra düz 3 sıra da vagel (haraşo) şeklinde 45 sıra örülür. Örme işlemi tamamlandığında ince olan yer, farklı renkte olan ucu geniş kısma dikilir. Alt ve üst bölümden büzerek ince ve iki renkli olan bölüm dikilir. Diğer bölüm ise arka tarafa denk gelecektir.

Aynı zamanda karpuz dilimli patik olarak da bilinen bu patik, dikiş esnasında sıkıntı çekmeye yöneliktir. Bu yüzden dikiş bölümü ayrıca anlatılması gereklidir. İlk olarak dar olan uç diğer uca dikilir. Alt taraf dikildikten sonra büzme işlemi hem yukarıdan, hem de aşağıdan yapılır. Sonra patik çevrilir ve bilek kıvrılır. Ponpon, çiçek gibi istenilen süs de yapıldıktan sonra patik kullanıma hazır halde gelir.

Anlatımlı Bebek Patiği 2

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler