Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Tavşan Yapımı

Amigurumi çeşitlerine devam ediyoruz ve bu sefer amigurumi tavşan yapımı nasıl oluyor ondan bahsetmeye çalışacağım. Ama öncesin daha önceki paylaştığımız amigurumi çeşitlerine değineceğim. Bildiğiniz üzere sitemizde amigurumi alanında güzel örnekler bulabiliyorsunuz. Bunlardan daha önce eklediklerimize buradan ulaşabilirsiniz amigurumi çeşitleri. Bu kısımda amigurumi bebek, amigurumi zürafa, amigurumi arı maya ve bir çok tarif bulabilirsiniz. Tariflerde kafanıza takılan olursa alt kısımda yer alan yorumdan bizlere iletebilirsiniz. Eğer sizlerinde paylaşmak istediği amigurumi tarifi olursa iletişim bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Amigurumi Tavşan Nasıl Yapılır

Amigurumi Tavşan Yapımı

Amigurumi tavşan, mavi, beyaz ve siyah tonlarındaki ipler, elyaf ve tığ ile yapılır. Oyuncak olarak sağlıklı ve çok tatlı bir görünüme sahiptir. Baş kısmı için, 6 sık iğne, her sık iğneye 2 sık iğne ve 1 sık iğne 1 arttır, 2 sık iğne 1 arttır, 3 sık iğne 1 arttır, 4 sık iğne 1 arttır, 5 sık iğne 1 arttırarak devam edilir. Bir sonraki aşamada ise eksilterek örülür. Ayrıca kafanın içini de elyaf ile doldurulur. Bebeğin içini dikmek için eksiltilir.

Bacaklar için 6 sık iğne, her sık iğneye 2 sık iğne ve diğer sıralar boyunca sık iğne ile devam edilir. İkinci bacak da aynı şekilde yapılır. Kollar için 5 sık iğne, her bir sık iğneye 2 sık iğne, tüm sıra boyunca sık iğne şeklinde devam edilir. Dikmek için sonuna iğne bırakılır. Şapka kısmına gelindiğinde ise, altı sık iğne, her sık iğneye 2 sık iğne, bir sık iğne bir arttır, iki sık iğne bir arttır, üç sık iğneye bir arttır, dört sık iğneye bir arttır, beş sık iğneye bir arttır şeklinde devam edilir. 14. sıraya kadar sık iğne ile devam edilir.

Son olarak kulaklar için altı sık iğne, her sık iğneye 2 sık iğne, 8. sıraya kadar sık iğne ve 9. sırada eksiltme yapılır. Bütün parçalar tamamlandıktan sonra hepsi gövde kısmında birleştirilir. İğneyle dikilen bu parçalardan olan yüz, kaş, göz, ağız, burun gibi yerleri işlenir. Bu aşamalardan sonra tavşan bebek tamamlanmış olur. İsteyenler farklı desenlerde ve renklerdeki kumaş parçaları kullanarak üst kısmına dikebilir.

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Amigurumi Tavşan Yapımı”
  1. rümeysa dedi ki:

    vücut nasıl oluyor

    1. Melek dedi ki:

      iki bacağı birbirine sık iğne ile birleştirdikten sonra etrafını sık iğne ile örerek yapıyorsunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler