Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Oyuncak Nasıl Dikilir?

Amigurumi oyuncak modellerine ilk başladığımda kaç kere dikip söktüm bilmiyorum. İlk başlarda dikme işleminde çok zorlanmıştım. Eğri oluyordu söküyordum tekrar dikiyordum bu sefer dikişler belli oluyordu. Ne kadar çok özenirsem o kadar kötü oluyordu. Tabi parmaklarım da çok acıyordu. Onu söylemeden geçemeyeceğim. Sonunda uzun uğraşlar sonucunda dikmeyi başardım. Artık çok kolay bir şekilde zorlanmadan dikebiliyorum.  Amigurumiye yeni başlayan arkadaşların zorlanmadan dikme işlemini yapması için güzel bir paylaşımda bulunmak istiyorum. İlk olarak amigurumi nasıl örülür araştırmaları gerekiyor. Zor değil . Sadece sayılara dikkat etmek gerekiyor. Doğaçlama olarak model ören birçok arkadaşımız var. Kendi desenlerini çıkartıp satış yapıyorlar.

Başta bende yayınlanmış olan ücretsiz tariflerden ördüm. Şimdi bende kendi desenlerimi yapabiliyorum. Ve satış yapıyorum. Amigurumi oyuncak örmek çok zevkli ben çok seviyorum örmeyi. Severek ördüğüm modellerden biri Amigurumi gelin damat yapılışı. Sizlerde örebilirsiniz.

Amigurumi Nasıl Dikilir?

Şimdi resimlerler amigurumi dikimini görelim. Takıldığınız bir nokta olursa sorabilirsiniz. Amigurumi parçalarını bitirdikten sonra aynı renk veya uygun renkli iple dikişini yapıyoruz. Biz belli olması için renkli iplik ile gösterdik. Dikişi sağdan sola olarak yapalım. İki teknik göstereceğiz. Size kolay geleni tercih edebilirsiniz.  Zamanla kendinize uygun en iyi tekniği bulacaksınız.

Dikey Birleştirme 

Bacak üzerinden dikişler arasından iğneyi dikey olarak geçirelim. Sağdan sola geçirerek dikelim.

Amigurumi Oyuncak Nasıl Dikilir?

Amigurumi Oyuncak Nasıl Dikilir? 1

Amigurumi Oyuncak Nasıl Dikilir? 2

Amigurumi Oyuncak Nasıl Dikilir? 4

Yatay Birleştirme

Bacaktan dik olarak iğneyi geçirip gövdeye dikelim.

Amigurumi Oyuncak Nasıl Dikilir?

Amigurumi Oyuncak Nasıl Dikilir? 5

Amigurumi Oyuncak Nasıl Dikilir? 6

Ve tüm birleştirmeler bittiğinde :

Amigurumi Oyuncak Nasıl Dikilir? 7

Kaynak : http://www.lilleliis.com

Benzer İçerikler
4 thoughts on “Amigurumi Oyuncak Nasıl Dikilir?”
 1. lavato marano dedi ki:

  su örgüyü birlestirmeyi anladım ama o birlestirdiğiniz seyleri nasıl yaptınız

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Burada ücretsiz amigurumi tariflerini bulabilirsiniz. Amiguruminin nasıl yapıldığına dair bilgileri de. https://mimuu.com/orgu-modelleri/amigurumi/

 2. Efe cingoz dedi ki:

  Ellerinize sağlık çok güzel şeyler ormussunuz ben efe in anneannesiyim amugurumi ye yeni başladım izlemekten değilde birleştirmek zorlanıyorum bana yardımcı olursanız sevinirim sağlıkla kalın allaha emanet olun

  1. Melek dedi ki:

   Merhaba. Örmeye yeni başladıysanız başta dikmek zor oluyor. Ben bir oyuncağı bazen birkaç kez söküp dikiyorum. Elde Makine dikişi ile dikerseniz daha kolay olabilir. Dikişler daha gizli oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler