Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları

Amigurubi sebze yapılışında bugün sevimli, minnoş bir lahana görüyoruz. Çocuklarınız sebzelerle keyifle oynayacaklar. Örgü oyuncak modellerini sağlıklı bulanlardanım. Kaliteli iplerle örüldüğünde çok daha iyi oluyor. Bakteri üretecek ipler kullanmayalım. Özellikle minik yavrularımız oynayacaksa. Amigurumi sebze modellerini inceleyip beğendiğiniz sebzeleri örebilirsiniz. Amigurumi sebze yapımında bal kabağı tarifi paylaşmıştık. Amigurumi oyuncak modelleri ve yapılışları için bal kabağı ve sebzeleri örebilir dekorasyonda da kullanabilirsiniz. Keçe sebze bahçesi yapılışı da paylaşmıştık. Elinizde keçeler varsa onları da kullanarak sebzeler yapabilirsiniz. Evimizde sebze bahçemiz olacak. Çocukların hayal gücünü geliştirecek oynarken çok keyif alacakları, arkadaşları ile birlikte, annesi ile birlikte keyifle oynayacağı bir oyuncak. Lahana örüyoruz bugün. Amigurumi oyuncak modelleri ve yapılışları kolay bir örnek. Videolu anlatımlı bir örnek.

Amigurumi Lahana Nasıl Örülür?

4 mm tığ, orta kalınlıkta bir iplik, 10 mm emniyetli göz, elyaf, iğne, iplik, makas gibi malzemelerle sevimli lahana örüyoruz. Amigurumi oyuncak modelleri ve yapılışları örüyoruz. Kat kat yaprakları ile sevimli güzel bir lahana. Lahananın gövdesi için sihirli halka ile başlıyoruz. İçine 7 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batıyoruz. 14 sık iğneye çıkıyoruz. 1 ör 1 artır ile 21 sık iğneye çıkıyoruz. 2 ör 1 artır ile devam edeceğiz. Ve 28 sık iğne olacak. 3 ör 1 artır ile 35 sık iğne oluyor. 4 tur 35 sık iğne olarak devam ediyoruz. Daha sonra aynı oranda artırmaya devam ediyoruz.

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 2

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 3

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 1

Yapraklar için sihirli halka içine 8 sık iğne yapıyoruz. Her ilmeğe 2 sık iğne yapıyoruz 16 sık iğne örüyoruz. 1 ör 1 artır 24, 2 ör 1 artır ile 32, 3 ör 1 artır ile 40 sık iğne yapıyoruz. 6 yaprak yapıyoruz.

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 4

Yaprakları dikmeye başlıyoruz.

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 5

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 6

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 7

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 8

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 9

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 10

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 11

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 12

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 13

Çok sevimli oldu.

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları 14

Amigurumi Oyuncak Modelleri ve Yapılışları

Şimdi tarifi videolu izleme zamanı. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler