Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Dikiş Makinesi Tarifi

Amigurumi tariflerine çok sevimli bir örgü modelleri tarifi ekliyoruz. Bende 2 tane ördüm. 1 tanesi arkadaşıma hediye olarak hazırladım. Diğeri ile kızım oynuyor. Amigurumi dikiş makinesi tarifi kolay bir model. 1 günde 2 tane örebilirsiniz. Daha önce örgü makara yapılışından bahsetmiştik. Dikiş makinesi ile ikisini birlikte kullanarak cam kavanoz süsleme, teneke kutu süsleme gibi projelerde kullanabilirsiniz. Amigurumi iğnelik modelleri olarak kullanabilirsiniz. Amigurumileri sık iğnelerle sayılara göre örerek ilerletiyoruz. Amigurumi dikiş makinesini ördüğünüzde kendinize yaptığınız dikiş modelleri örneklerinde organizerlerinizi süslemek için kullanabilirsiniz. Dikiş makinesinin boyutları kullanacağınız iplerin kalınlık ve inceliğine göre farklılık gösterecektir. Çok fazla ip gitmiyoruz. Yarım yumak iple örgü oyuncağı örebilirsiniz. Makara, masura gibi kısımlarda farklı renk ipleri kullanıyoruz. O yüzden fazla ip gitmiyor. Amigurumi dikiş makinesi tarifine geçiyoruz. İpler hazır mı?

Amigurumi Dikiş Makinesi

% 100 merserize pamuklu iplikle örülmüş bir model. Ben akrilik iple örmüştüm. 2, 5 mm tığ kullanmıştım. Modelde ise 1,25 mm tığ kullanılmış. Bir parça karton, elyaf, 2 cm çapında düğme, iğne ve ipliğe ihtiyacımız olacak. Hadi tarife geçelim. Açıklama kısmında sizlere videodaki modelin yapılışını paylaştım. Kaynaktaki linkten diğer tarife ulaşabilirsiniz. Zincir sayıları farklı.

İpimizle 8 zincir çekerek başlıyoruz. 2. zincirden itibaren 6 sık iğne, 3 kez aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. 5 sık iğne yapıyoruz. Son zincire aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. (16) . Şimdiki turda ise ilk yuvaya aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. 4 sık iğne yapıyoruz. 5 kez aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. 4 sık iğne yapıyoruz. 2 kez aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz.(22)

Bu turda 7 sık iğne ile başlıyoruz. 5 kez aynı yere 2 sık iğne yapıyoruz. 7 sık iğne yaparak turu tamamlıyoruz. (29) 3 sıra 29 sık iğne olarak örüyoruz. 8 sık iğne ile başlıyoruz. 6 kez eksiltme yapıyoruz. 9 sık iğne örüyoruz. (22) Bu turda 7 sık iğne yapıyoruz. 4 kez eksiltme yapıyoruz. 8 sık iğne yapıyoruz. Bu turda 19 sık iğnemiz olacak. Bu turda 7 sık iğne, 2 kez eksiltme, 8 sık iğne yapıyoruz. 17 sık iğne oluyor. 9 tur 17 sık iğne olarak örüyoruz.

11 sık iğne yapıp dönüyoruz. 1 zincir, 5 sık iğne, 6 kez aynı yere 2 sık iğne, 6 sık iğne (23) yapıyoruz. 2 tur boyunca 1 zincir çek dön 23 sık iğne ör şeklinde tamamlıyoruz. Şimdiki turda ise döndükten sonra 1 zincir, 5 sık iğne, 6 kez eksiltme, 6 sık iğne yapıp dönüyoruz. (17) 1 tur 17 sık iğne olarak örüyoruz. Bu turda 1 sık iğne, 5 eksilt, 2 sık iğne yapıyoruz. 12 sık iğne oluyor. İçini elyaf doldurup bitiriyoruz.

Yan kısmından 15 sık iğne topluyoruz. 1 sık iğne, 7 kez artırma, 1 sık iğne ile 22 sık iğne elde ediyoruz. 4 tur 22 sık iğne olarak örüyoruz. Daha sonra 5 sık iğne, 3 kez artırma, 4 sık iğne ile 25 sık iğne örüyoruz. 1 tur 25 sık iğne olarak örüyoruz. 1 tur 25 ilmek kaydırma yapıyoruz.

Alt tabla için zincir çekiyoruz. 32 zincir. Zincirin her iki tarafını sık iğne ile örüyoruz. İçine karton yerleştiriyoruz. Karton boyutları 4×8 cm ebatlarında. 30 tur kadar sık iğne örüyoruz. Üst kısımda aşamalarını görebilirsiniz.

Birde örgü makas motifi görelim. Süslemelerinizde kullanabilirsiniz.

Amigurumi Dikiş Makinesi Tarifi 38

Amigurumi Dikiş Makinesi Tarifi 35

Amigurumi Dikiş Makinesi Tarifi 36

Amigurumi Dikiş Makinesi Tarifi 5

Şimdi sizlere benzer tariflerle örülmüş amigurumi dikiş makinesi modellerini göstermek istiyorum.

Amigurumi dikiş makinesi tarifini videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/222345-vyazhem-miniatyurnuyu-shvejnuyu-mashinu

http://diy-100ideas.com/scissors-crochet-pattern/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler