Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Spiderman Örümcek Adam

Beklenen tarif geldi. Hemde videolu anlatımlı. Amigurumi oyuncak tariflerimize yepyeni bir model daha ekliyoruz. Annelerin çocuklarına örmek için sabırsızlıkla bekledikleri tariflerden biri. Amigurumi spiderman örümcek adam yapılışı. Çocukların kahramanı. Çocuklarınıza örgü oyuncak modellerinden amigurumi tilki yapılışı, evde örgü kedi de yapabilirsiniz. Hepsi çok sevimli.

Tığ İşi Örümcek Adam

Tüm çocukların istisnasız sevdiği süper kahramanlardan en başta geleni örümcek adamdır şüphesiz. Tüm erkek çocuklarının hayallerini süsleyen örümcek adam oyuncağına yüzlerce lira vermek yerine kendiniz yapmak istemez misiniz? İsteriz dediğinizi duyar gibiyim. Buyurun size el yapımı amigurumi spiderman örümcek adam. Örümcek adam için gerekli malzemeler  kırmızı ve lacivert tonlarda iki yumak pamuklu ip kullandım. Tercihen kartopu amigurumi yada yarnart jeans benzeri bir ip tercih edilmeli. Amigurumi örmeye yeni başlıyorsanız önce amigurumi ipi nasıl olmalı yazımızı inceleyerek başlayabilir, daha sonra amigurumide ve birçok örgüde kullandığımız başlangıç olan sihirli halka nasıl yapılır videosunu incelemenizi tavsiye ederim. Ben Tığ olarak 2,5 mm 4 numara Tığ kullandım. Yukarıda bahsettiğim ipler için 2-3 mm arası tığ tercihlerinde sıkıntı çıkmayacaktır. Ayrıca bu tarifte ihtiyacımız olmasa da amigurumi oyuncaklar için güvenli göz ihtiyacımız olacak. Sizde çok uygun bir fiyata her oyuncağa uyabilecek göz setleri ve değişik aksesuarları alabilirsiniz. Veya örgüden yapabilirsiniz. Düğmeler dikebilirsiniz.

Amigurumi Örümcek Adam Oyuncağımıza gelince bu oyuncakta dikiş yok sadece işleme yapıyoruz. Yani bacaklar kollar baş tek seferde örülüyor. Gözler için 5 cm 5 cm boyunda ufak bir beyaz keçeye ihtiyacımız var ve işlemeler için siyah bir ip. Ben işleme için siyah örgü ipinin katlarını ayırıp onu kullandım sizin ipiniz de katlarına ayrılan bir ipse bu yöntemi tercih edebilirsiniz.

 

Amigurumi Spiderman Örümcek Adam

Amigurumi Spiderman Örümcek Adam 2

Amigurumi Spiderman Örümcek Adam 1

Hazırsanız baştan sona görsel anlatımlı videolar ile örmeye başlayalım.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler