Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Bebek Yapılışı

Amigurumi bebek yapılışı için, pırlanta mavi ip, Yazgülü krem ip, kahve ip, elyaf ve uygun tığ gereklidir. Ayrıca kişinin zamana ve örme isteğine de ihtiyacı vardır. Çünkü çok zaman alan bir iş olduğu gibi, örme isteği bulunmayan bir insan asla bu işi bitiremeyebilir.

Amigurumi Bebek Yapılışı

Bu bebek 18 cm’lik bir bebektir ve başka yöntemler ile farklı bebekler de üretilebilir. Baş kısmının sıkı bir şekilde örülmesi lazımdır. 3 zincir, 6 sık iğne, 12 sık iğne, 24 sık iğne, 36 sık iğne, 36 sık iğne ve 7 sıra daha 36 sık iğne örülür. Saçlar her ilmeğe geçerek 3-4 sıra yapılabilir. Bitince yüz bölümü örülür. Eksiltme devam ettikçe içine elyaf konulması gerekir. Bebeğin kafası sıkı ve sert olması lazımdır.

Amigurumi Bebek Yapılışı 2

Kollar için 3 zincir, 4 sık iğne, 8 sık iğne ve 10 sıra daha 8 sık iğne örülüp, elbise rengi olan ipe geçilir. İki kez 8 sık iğne örülür ve kollar dikilir. Bebeğe tekrar devam edilir. Yine iki defa 22 sık iğne örülür. Sonrasında ise etek ve bacak birleşimi için ilmek ayrımı yapılır. 15 sık iğne, içeri doğru kıvırma ve eteğin alt kısmını kapatma işlemleri yapılır.

Amigurumi Bebek Yapılışı 1

Bacağa geçilir. Kollar ile aynı yöntem uygulanır. Fakat 1 ya da 2 ilmek fazla uygulanarak bacakların daha kalın gösterilmesi sağlanabilir. 3 zincir, 4 sık iğne ve 3 defa da 8 sık iğne yapılır. Sonra krem rengi ile 17 sıra daha 8 sık iğne yapılır. İçi elyaf ile doldurulup dikilir. İlmeğin dış kısmını bebeğin arkasından düğüm yapıp, her deliğe 2 sık iğne yapılacak şekilde örülür. Sonraki sıralarda ise arttırma yapmadan her deliğe 1 sık iğne olacak şekilde devam edilir. 7-8 sıra ördükten sonra bebek tamamlanmış olur.

Amigurumi Bebek Yapılışı 3

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler