Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Motifli Örgü Kuş Yapımı

Battaniye modellerinde kullandığımız motiften örgü kuş örüyoruz. Çocuklarımızın çok seveceği bir çalışma. Örgü kuş modellerinden birçok paylaşımlarımız oldu. Şimdi o paylaşımlar arasına motifli bir örnek ekliyoruz. İlk paylaştığımız anda çok beğenilen modelimiz amigurumi baykuş anahtarlık tarifini keyifle örebilirsiniz. Amigurumi baykuş yapımı da yine paylaştığımız andan itibaren çok sevilen modellerimizden. Renk renk, boy boy örebilirsiniz. Amigurumi kürklü kuş yapımı da çok sevimli örneklerden. Bu güzel motifli örgü kuş yapımının üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Kanat yerine kulak ekleyerek ayıcıklar, tavşanlar örebilirsiniz. Evde kalan ipleri değerlendirmek için motifli örgüleri örebilirsiniz.

Motifli Örgü Kuş Nasıl Örülür?

Battaniye modellerinde, hırka modellerinde çok kullandığımız bir motif. Yuvarlak bir motif. Bu motifi çevirerek baykuşa, kuşa çeviriyoruz. Bu motifin nasıl yapıldığını daha önce battaniye anlatımlarında göstermiştik. Önceki tariflerimizden bulabilirsiniz. Kolay bir motif.

Motifli Örgü Kuş Yapımı 12

Motifimiz yukarıdaki gibi olacak. Aynı motiften 2 parça öreceğiz. Ve motif bittiğinde etrafına sık iğne örerek baykuşun gövdesini ve kafa kısmını tamamlıyoruz.

Motifli Örgü Kuş Yapımı 13

Motifli Örgü Kuş Yapımı 2

Sarı renk ile gaga örüyoruz. Gaga için sihirli halka içine 6 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki turda 1 ör 1 artır ile 9 sık iğne yapıyoruz. Bir sonraki turda 2 ör 1 artır ile 12 sık iğne örüyoruz. 1 tur daha 12 sık iğne örüp bitiriyoruz.

Motifli Örgü Kuş Yapımı

Gagayı önce gelecek motife dikiyoruz. Gözleri dikiyoruz. Motifleri ördükten sonra birbirine dikiyoruz motifleri ve içini elyafla dolduruyoruz.

Motifli Örgü Kuş Yapımı 3

Motifli Örgü Kuş Yapımı 4

Kanatlar için sihirli halka içine 6 sık iğne ile başlayalım. 1 ör 1 artır ile 9, 2 ör 1 artır ile 12, 3 ör 1 artır ile 15, sık iğne olarak örelim. Renk değiştirmeler yaparak 3 tur daha örelim. Daha sonra 3 ör 1 azalt ile 12 sık iğne yapalım. 1 tur daha örüp bitirelim. Renk değiştirmeleri kendi tercihinize göre ayarlayabilirsiniz.

Motifli Örgü Kuş Yapımı 1

Kanatları dikiyoruz gövdeye.

Motifli Örgü Kuş Yapımı 5

Tepeye püskül ekliyoruz ve tamamlıyoruz kuşumuzu. Çok sevimli oldu.

Kaynak : https://thegreendragonfly.wordpress.com/2014/04/18/cheep-cheep-the-crochet-chick/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler