Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Ahşap Masa Yenileme

Ahşap mobilyalarınızı yenilemek istiyorsanız yazımızı okumalısınız. Eski bir tablonuz varsa bu tablo ile ahşap masa yenileyebilirsiniz. Evde kendi mobilyalarınızı yenileyebilirsiniz. İstediğiniz renk ve uygulamalarla. Peçete tekniği, dekupaj tekniği, çatlatma tekniklerini kullanabilirsiniz. Biz eski bir tablo ile ahşap masa yenileyeceğiz.

Ahşap Masa Yenileme Nasıl Yapılır ?

Öncelikle yenileyeceğimiz masayı zımpara yapmak ile başlayalım. Ben genelde zımpara yapmıyorum. Rich parlak yüzey astarı var onu kullanıyorum. Zımpara yapmadan boya yapmanızı sağlıyor. Daha önce sizlere bir çalışmamı aktarmıştım. Ahşap  bir fiskos masası vardı ve bunu yenilemiştim. Ahşap sehpa yenileme çalışmama bakmak isterseniz ahşap boyama başlığı altında inceleyebilirsiniz. Masamıza zımpara yaptıktan sonra astar boyamız ile boyuyoruz.

Ahşap Masa Yenileme 3

Ahşap Masa Yenileme 5

Ahşap Masa Yenileme

Astar boyası kuruduktan sonra masaya yapıştırmak istediğiniz kağıdı ya da peçeteyi hazırlayalım. Eğer yapıştıracağımız deseni yazıcıdan çıkarttıracaksanız lazer jet yazıcıdan çıkarttırın. Dekupaj tutkalı ile yapıştıralım.

Ahşap Masa Yenileme 4

Ahşap Masa Yenileme 1

Ahşap Masa Yenileme 2

Başta bulanık gibi görünebilir. Tutkal kurudukça açılacaktır. Masa kullanıma hazır.

Ahşap Masa Yenileme 8

Ahşap Masa Yenileme 7

Ahşap masa yenilemeyi tamamladık. İlk halinden eser kalmadı. Çok güzel oldu.

Ahşap Masa Yenileme 6

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler