Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

5 Dakikada Yılbaşı Tatlısı

Akşama çok lezzetli bir tatlı tarifi var. 5 dakikada yılbaşı tatlısı hazırlıyoruz. Sadece yılbaşında değil canınız tatlı çektiğinde hemen yapabilirsiniz. Görünüşü ile şerbetli tatlı tarifleri gibi duruyor ama şerbet kullanmadan tatlımızı yapıyoruz. Değişik tatlı tariflerinden bahsedelim biraz. Damak tadımıza uygun tatlıları yapabiliriz. Pratik tatlı tarifleri, kolay tatlı tarifleri arıyorsanız hemen 5 dakikada fırınsız tatlı tarifini deneyebilirsiniz. Acayip kolay tatlılar ilginizi çekebilir. İçerik içinde 4 tatlı tarifi var. Sağlıklı tatlıları kim beğenmez ki diyor hem lezzetli hem de sağlıklı tatlılar yapıyoruz. Bisküvi ile yapılan tatlı tariflerinin başında ise kakaolu petibör bisküvi ile yapılan tatlı var. Daha fazla tatlı tarifleri için önceki içeriklerimizi inceleyebilirsiniz. Şimdi 5 dakikada yılbaşı tatlısı detaylarına geçelim.

5 Dakikada Yılbaşı Tatlısı Nasıl Yapılır?

Şimdiye kadar yediğiniz en lezzetli tatlı tariflerinden olacak. Bu tatlıyı her gün yapmak isteyeceksiniz. Un yok, yumurta yok. Sadece birkaç malzemeden oluşan lezzetli bir tatlı. 5 dakikada yılbaşı tatlısı için malzeme listesine geçelim.

  • 300 gr baklavalık yufka
  • 100 gr eritilmiş tereyağı
  • 250 gr krem peynir
  • 250 gr ricotta
  • 1 -2 kaşık bal
  • Antep fıstığı

Malzemeler hemen bulabileceğimiz türden. Baklavalık yufkayla tatlı tarifleri çok severek pratik şekilde hazırlayacağımız lezzetlerden. Malzemeleri hazır ettikten sonra videoda gösterildiği gibi tatlıyı yapmaya başlayabiliriz.

5 Dakikada Yılbaşı Tatlısı

Çok lezzetli görünüyor. O halde videoya geçip 5 dakikada yıl başı tatlısının detaylarını öğrenelim. Böylece yeni lezzetli bir tarif daha öğrenmiş olacağız. Afiyet olsun.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler