Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 Parça Etol Şal Modelinden Panço Yapılışı

Beğendiğimiz tığ işi örneklerden örgü panço modelleri yapabiliriz. Etol şal modelinden panço yapılışı hazırladık. Dikdörtgen parçalardan küçük dikişlerle pançoya çeviriyoruz. Daha önce örgü şal modellerinden etol şal olarak ördüğümüz modeli pançoya çeviriyoruz. Panço örgü modelleri anlatımlı tarifler için pamuklu ipler, yünlü ipler kullanabilirsiniz. Mevsime göre ip seçimleri yapabilirsiniz. Yaz için terletmeyen doğal liflerden yapılmış lifleri kullanabilirsiniz. Daha önce de 2 parçadan üçgen panço modeli yapılışı için üçgen şal modelleri örüp birleştirerek pançoya çevirmiştik. Örgü anlatımlı panço modelleri kolay bir örnek. İlk defa örgü örecek arkadaşlarımız da rahatlıkla örebilirler. 2 parça etol şal modelinden panço yapılışı için elinizde olan ipleri kullanabilirsiniz. Renkli, çizgili olarak örebilirsiniz.

Örgü Panço Yapımı

Uzun bir parça örüyoruz. Daha sonra bu parçayı dikişle birleştirerek pançoya çeviriyoruz. Bittiğinde istersek kenarları boncukla, püskülle süsleyebiliriz. Tığ ile ajurlu bir örnek ile yapılmış. Aralara farklı örneklerde ekleyebilirsiniz. Popcornlar güzel olur mesela. Fıstıklar, çapraz ilmekler ekleyebilirsiniz. Örgüye yeni başlayanlar içinde oldukça kolay bir model. Çok güncel, birçok farklı modelde de kullanacağımız bir örnek.

3,5 mm tığla pamuklu iplerle parçayı örebiliriz. Parçaya 167 zincir ile başlıyoruz. Tüm zincirlerin üzerine trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip dönüyoruz. 2 – 3 zincir çekip 3. trabzana batarak kafesler oluşturuyoruz. Bu 2 turu 42 cm olana kadar örüyoruz. Yaklaşık 47 sıra. Aynı şekilde 1 parça daha örüyoruz. Aşağıda gördüğümüz resimde olduğu gibi katlayarak dikiyoruz.

Etol Şal Modelinden Panço Yapılışı 1

Panço şeması yukarıdaki gibi. 2 parçayı dikerek 2 parça etol şal modelinden panço yapılışını tamamlıyoruz. Çok hoş duruyor bittiğinde. İsterseniz etek uçlarını da pançoyu diktiğinizde süsleyebilirsiniz.

Etol Şal Modelinden Panço Yapılışı

Kaynak : https://www.femmeactuelle.fr/deco/loisirs-creatifs/crochet-gratuit-le-poncho-en-point-fantaisie-2077446

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler