Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

1 Lt Sütten 1,5 Kg Kaşar Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda çok karşılaştığımız tariflerden biri. 1 lt sütten 1,5 kg kaşar nasıl yapılır? Kahvaltı tariflerinin, kahvaltı sofralarının vazgeçilmez lezzetlerinden. Yemeklerde, poğaçalarda, pizzalarda da kaşarları çok kullanıyoruz. Malum son zamanlarda fiyatlar oldukça arttı. Kaşarların da fiyatları oldukça yüksek. Bizde alternatif yollar arıyoruz. Evde az miktarda kalmış kaşarı çoğaltma yöntemlerini aradık. Ve güzel bir yöntem bulduk. Evde kaşar nasıl yapılır geçmeden önce daha önce yaptığımız kahvaltılık tariflere değinelim. Yemek tariflerinde özellikle kahvaltılarda kaymağı çok kullanıyoruz. Eğer evde kaymak yapmak isterseniz tarifine evde kaymak nasıl yapılır inceleyebilirsiniz. Evde peynir de yapabiliriz. 3 malzemeden evde peynir nasıl yapılır incelemiştik daha önce.

Nişasta ile Kaşar Peyniri Yapımı

Evde bulunan az malzemelerle kaşar peyniri tarifi hazırladık. Kaşar peyniri yapımı için 1 litre süt kullanacağız. Adım adım nasıl yapıldığını videodan izleyip hemen yapmaya koyulacağız. Ev yapımı kaşar peyniri yapımı için ilk olarak malzeme listesiyle başlayalım. Evde bulunan veya çevremizde rahatlıkla bulacağımız malzemelerden oluşuyor. İşte malzeme listesi.

  • 1 lt süt ( 5 su bardağı)
  • 1 tatlı kaşığı tuz
  • 1 yemek kaşığı tereyağı ( 15 gr)
  • 200 gr kaşar peyniri
  • 6 yemek kaşığı mısır nişastası

Malzemelerimiz bu kadar. Yapılışı oldukça kolay. Kalıp olarak süt kartonunu kullanıyoruz. Farklı kalıplarla da kaşarları yapabiliriz. Kurabiye kalıplarıyla şekil şekil kaşarlar yapabiliriz. Kahvaltı sofralarında da çok şık durur. Denemeye değer tariflerden.

1 Lt Sütten 1,5 Kg Kaşar Nasıl Yapılır? 2

1 Lt Sütten 1,5 Kg Kaşar Nasıl Yapılır?

1 lt sütten 1,5, kg kaşar nasıl yapılır hemen izliyoruz. Herkese afiyet olsun.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler