Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yün Keçeden Gül Yapımı

Yün keçe çalışmalarından muhteşem bir çalışma. Adım adım nasıl yapıldığını fotoğraflarla göreceğiz. Ve birçok yerde, birçok çalışmalarınızda kullanabilirsiniz. Yün keçeden çiçek yapımı aşamalarını kıyafetleriniz üzerine, montunuz üzerine, havlular üzerine süsleme olarak yapabilirsiniz. Yün keçe ile neler yapılır az sonra paylaşacağımız gibi çok güzel güller yapabiliriz. Yün keçe nakışı ile birçok çalışmalar yapılıyor. Kırlent modelleri, havlu süslemelerinde, seccadeler, kıyafetler üzerinde süsleme olarak kullanabilirsiniz. Daha önce yün keçe ile örgü süsleme tarifini paylaşmıştık. Orada kullanılan tekniği gül üzerinde de deneyebilirsiniz. Diktiğiniz bir monta yün keçeler ile beğendiğiniz figürlerin süslemelerini yapabilirsiniz. Yün keçeden gül yapımı montlarınıza çok yakışacak. Keçe iğneleme tekniği ile gülü montlarınıza, kabanlarınıza tutturabilirsiniz.

Yün Keçeden Gül Nasıl Yapılır?

Çok zor olmayan, 1 günde tamamlayacağınız bir proje. Malzeme olarak yün keçe kullanıyoruz. Sabun kullanıyoruz. Az öncede dediğimiz gibi montlara, kabanlara, gömleklere broş olarak süsleme olarak yapabilirsiniz. Zor gibi görünebilir. Ama aşamaları takip ettiğinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.

Yün Keçeden Gül Yapımı 2

Yün Keçeden Gül Yapımı 28

Malzemelerimiz bu şekilde. İstediğiniz renklerde güller yapabilirsiniz. Yün keçeden gül yapımı aşamaları adım adım takip edelim. Siyah renkli poşet ve pıt pıtlı naylon poşet kullanıyoruz.

Pıtpıtlı naylon üzerine beyaz renkli elyafı yerleştirerek başlıyoruz.

Siyah poşet üzerine gül yapraklarını çizelim. Merkezden başlayarak rastgele yapraklar çizelim. Yaprakların uzunluğu 10 – 15 cm, genişliği ise yaklaşık 5 cm, yaprakların arası ise 1,5 cm civarında.

Gülü tamamladık. Çok güzel olmadı mı. Dilediğiniz çalışmada kullanabilirsiniz.

Yün Keçeden Gül Yapımı 15

Yün Keçeden Gül Yapımı 24

Yün Keçeden Gül Yapımı 30

Yün Keçeden Gül Yapımı 1

Yün Keçeden Gül Yapımı

Kaynak : https://www.livemaster.ru/topic/2891989-valyaem-snezhnuyu-rozu

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler