Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yeni Başlayanlar İçin Örgü Örme

Yeni başlayanlar için örgü örme konusunu aslında çok daha önceleri paylaşmamız gerekebilirdi fakat bugüne nasipmiş. Sitemizde birçok örgü modeli paylaştıktan sonra örgü örme başlangıcı anlatılmasını garipsemeyelim lütfen :) Belki bilmediğiniz bir örgü örme teknikleri, örgü örme faydaları veya örgü örme ipuçları yer alabilir bu yazıda.

Örgü örmek kadınlara kendilerini en iyi hissettiren hobilerden biridir. Boş zamanlarınızda yapacağınız örgü, stresten ve olumsuz düşüncelerden uzaklaşmanıza, daha üretken olacağınız için kendinizi çok daha mutlu hissetmenize, zamanınızı değerli bir şekilde harcamanıza yarar. Daha önce hiç örgü yapmadıysanız, size çok karışık gelebilir. Ama unutmayın ki her hobinin başlangıcında olduğu gibi örgü yapmaya başlamanın da kolay yöntemleri vardır.

Yeni Başlayanlar İçin Örgü Örme

  1. Örgüye genelde el bezi, lif gibi küçük modellerle başlayın. İlk örgünüzü daha karışık ve uzun sürecek bir şey ortaya çıkarmak için yaparsanız sıkılabilirsiniz. Küçük ürünlerle başlayıp istediğinizi elde ettikten sonra daha uzun süren modellere başlayabilirsiniz.
  2. Öreceğiniz ürün neyse ona göre iplik ve şiş seçmeye özen gösterin. Her ipi her şişle kullanamayacağınızı aklınızda bulundurun. İnce bir ipi kalın şişle örerseniz delikli ve gevşek bir model ortaya çıkar.
  3. Yapacağınız şey için gerekli ilmekleri saymakta başta zorlanabilirsiniz. Bulduğunuz her tarif de aynen tutmayabilir. İpin kalınlığı ilmek sayısını değiştirmenizi gerektirebilir. Bir tarif üzerinden gidecekseniz tarifte kullanılan ipi ve aynı numaralı şişi seçmeye özen gösterin. Bu şekilde hata payınız azalır.
  4. Örerken ilmek atlamamak için elinizdeki işi bir sıranın ortasında bırakmayın. Sırayı bitirip şiş değiştirmeye gelince ara verin.
  5. Daha kolay ve düz modellerle başlayın. Karışık modeller sizi sıkabilir ve başlarda anlamak zor gelebilir.
Benzer İçerikler
1 thoughts on “Yeni Başlayanlar İçin Örgü Örme”
  1. Lenta Rabelo Costa Rabelo dedi ki:

    Tudo muito lindo. 😍

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler