Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yaşam Alanlarını Baştan Yaratacak Mobilya Seçiminde Öne Çıkan Detaylar

Evlerinizin dekorasyonu ve konforu için vazgeçilmez ürünlerden olan mobilyalar, doğru seçildiğinde evinizin havasını değiştirerek adeta yaşam alanlarınızı baştan yaratır. Uzun yıllar keyifle oturmak için kalite ve konfor ön planda tutulmalı. Klasik ve modern olarak ikiye ayırabileceğimiz modeller arasında zevkinize yönelik en doğru ürünler, evinizdeki mutluluğun anahtarını da oluşturur.

Yaşam Alanlarını Baştan Yaratacak Mobilya Seçiminde Öne Çıkan Detaylar

Her Odaya Özel Modellerle Evinize Karakter Katın

Her mobilyanın her oda için özel olarak üretilen ve ihtiyaçları karşılamaya yönelik kullanılabilen mobilya modelleri mevcuttur. Evinizin yemek odasını, yatak odasını, oturma odasını farklılaştıran, dekorasyonunu yenileyen modeller ile evinize karakter katabilirsiniz. İster klasik, ister modern mobilya tercihlerinizi yaparken öncelikle hangi oda ve alan için bu tercihi yapacağınız en önemli unsurdur. Örneğin; oturma odası için bir mobilya seçecekseniz seçeceğiniz modelin rahat olup olmadığı kadar evinizin duvar rengine uyumlu olup olmadığı da önemlidir. Uzun yıllar kullanabileceğiniz bu eşyaları alırken eviniz ile uyumsuz bir dekorasyona sahip olmamasına dikkat etmelisiniz.

Yemek odası için seçeceğiniz eşyalardan en önemlisi yemek masasıdır. Yemek masasının yapıldığı malzemenin kalitesi fiyatına doğrudan etki eder. Örneğin, ceviz ağacından yapılan bir yemek masası ile normal ahşaptan yapılan bir yemek masasının fiyatı ve kalitesi aynı olmayacaktır. Yemek masanızı oturma odasının içinde düşünüyorsanız yemek odası takımınızın rengi ve döşemeleri oturma odası mobilyalarınızla benzerlik göstermeli ve ev dekorasyonunuza uyum sağlamalıdır.

Yatak odası mobilyaları da en az oturma odası ve yemek odası mobilyaları kadar önemlidir. Gününüzün büyük bir bölümünü geçirdiğiniz yatak odalarındaki yatak, gardırop, dolap gibi eşyalarınızın konforlu olması yaşam kalitenizi artıracak en önemli unsurlardandır. Farklı renk ve modellerdeki yatak odası takımları, yatak odasını yenilemek isteyenlere kampanyalı mobilyalar kapsamında sunulmaktadır. Evinize karakter katmak için birçok farklı model ve renkteki gruplar arasından dilediğinizi seçebilirsiniz.

Evinizde Yaşayan Her Birey için Kişiselleştirin

Yaşam Alanlarını Baştan Yaratacak Mobilya Seçiminde Öne Çıkan Detaylar 1

Evlerinizde sizinle birlikte yaşayan çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınız varsa doğru eşya seçimini etkileyen en önemli noktalardan biri de yaptığınız seçimin evinizde yaşayan bireylere uygun olup olmadığıdır. Evinizde küçük yaşta çocuklarınız ya da evcil hayvanlarınız varsa seçeceğiniz eşyanın kumaşının leke tutmayan kumaş olması önemlidir. Evcil hayvanlarınız için ise özellikle oturma gruplarının kumaşının hem leke tutmayan hem de tüy göstermeyen bir kumaştan olması yararınıza olacaktır. Bunun için leke tutmayan kumaş ile birlikte açık kahve tonlarını tercih edebilirsiniz. Diğer mobilya gruplarınızın ise ceviz ağacı gibi kaliteli malzemelerden yapılmış olması evcil hayvanlarınızın kemirme riskine karşı oturma grupları ve yemek gruplarınızı daha dirençli tutacaktır.

Doğru Mobilya Seçimi ile Standardınızı Yükseltin

Yaşam Alanlarını Baştan Yaratacak Mobilya Seçiminde Öne Çıkan Detaylar 2

Doğru mobilya seçimi yapmak da son derece önemlidir. Kullanacağınız eşyaların en az tasarımı kadar işlevselliğini de göz önüne alarak seçim yapacağınız modelleri buna göre değerlendirmeniz, alacağınız eşya gruplarını uzun süre severek kullanmanızı sağlayacaktır. Mobilya seçimi yaparken en önemli konu renk ve kumaş seçimidir. Sıradan renklerden uzaklaşarak odanızı daha canlı ve ferah gösterecek renkleri tercih etmeniz odanızı sönük bir havada olmaktan kurtaracaktır. Tercihinizi yaparken hem bütçenizi hem de ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak yapacağınız kaliteli seçimlerle de uzun yıllar kullanacağınız eşyalara sahip olabilirsiniz. Renk seçimi konusu ise zevkinize bağlı olmakla beraber odanızın rengine göre kontrast renklerdeki grupları tercih etmeniz alacağınız mobilyanın ev dekorasyonunda rahatlıkla ön plana çıkmasını sağlayacaktır. Örneğin; evinizin duvarları açık renkte ise kahverengi tonlarında bir seçim yapmanız doğru olacaktır.

Doğru mobilya seçiminizi etkileyecek bir diğer faktör de fiyattır. Bu noktada fiyatlara birçok değişken faktör etki edebiliyor. Bu yüzden en doğru seçimi yapmak için Engince’nin geniş koleksiyonu arasından dilediğiniz modeli seçebilir, hem kaliteyi hem de bütçenizi yormayacak fiyatlarla doğru seçimi yapmanın keyfini yaşayabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler