Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Popcorn Motifli Battaniye Yapılışı

Güzel bir popcorn örgü modeli ile devam ediyoruz. Çok zarif bir örgü battaniye modeli ve yapılışı hazırladık. Aynı modelden çok şık ev dekorasyonunuza yakışacak kırlent modelleri de yapabilirsiniz. Popcornlar örgülerde çok şık duruyor. Ve birkaç farklı şekilde yapılıyor. Daha önce sizlere çok kez bahsettiğimiz için burada ayrıntılı bir şekilde popcorn yapılışına yer vermedik. Popcorn örgü modelinden çok şık örgü paspas modelleri yapabilirsiniz. Çok güzel amigurumi oyuncak modelleri yapabilirsiniz. Çok zarif örgü cüzdan modelleri yapabilirsiniz. Şimdiki anlatımımız bebek battaniyesi üzerine.

Popcorn Motifli Battaniye Nasıl Yapılır?

Modelin sizleri ilk önce şemasını vermek istiyorum. Altında anlatımı bulacaksınız. Onun altında ise videosunu.

Videolu, Popcorn Çiçek Battaniye Yapılışı 4

1.tur : 6 zincir çekelim ve halka oluşturalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım ve devam ederek 15 trabzan yapalım.

3.tur : 5 zincir çekelim. Her bir trabzan üzerine aralarda 2 zincir çekerek trabzan yapalım.

4.tur : 3 zincir çekelim. İlk yuvaya popcorn yapalım. 3 zincir çekelim ve diğer yuvaya da popcorn yapalım. Bu turu tüm yuvalara popcorn yaparak devam edelim.

5.tur : 3 zincir çekelim ve ilk yuvaya popcorn yapalım. 3 zincir çekelim ve devam ederek 3 popcorn daha yapalım. 9 zincir çekelim bir sonraki yuvaya popcorn yapalım. Tekrar 3 zincir çekelim. Bir sonraki yuvaya popcorn yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar örelim.

6.tur : 3 zincir çekelim. İlk yuvaya popcorn yapalım. Devam ederek aynı şekilde 2 popcorn daha yapalım. 9. zincirli yuvaya 6 trabzan, 3 zincir 6 trabzan yapalım. Ve 2 zincir çekip bir sonraki yuvaya popcron yapalım. Bu şekilde sıra sonuna kadar ilerleyelim.

Modelin ilk 6 turu yapılışı bu şekilde ilerliyor. Kalan kısımları isterseniz şemadan, isterseniz videodan takip ederek yapabilirsiniz. Şimdi modelimizin bittiğinde nasıl durduğuna bakalım. Beyaz renkle muhteşem olmuş.

 

Videolu, Popcorn Çiçek Battaniye Yapılışı 1

Videolu, Popcorn Çiçek Battaniye Yapılışı 2

Şimdi modelimizin yapılışını videolu olarak inceleyelim. Video yabancı ama net bir şekilde nasıl yapıldığı anlaşılıyor.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler