Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Kadife Kutu Sabunluk Nasıl Kaplanır?

Kadife kutu kaplama örneklerine devam ediyoruz. Sıra kadife kutu sabunluk modeli yapımına geldi. Geçtiğimiz günlerde sizlere kadife takı kutusu nasıl kaplanır videolu olarak göstermiştik. Tabi ondan önce de kadife kumaş ile havluluk kaplama videolu olarak göstermiştik. Birçok arkadaşımız tarafından merak edilen bir konu idi. Kendim malzemelerini çevremde bulamadığım için netten sipariş verip aldım. Ve sizler için kapladım. Satışda yapıyoruz. Satış yapmak isteyen arkadaşlar için güzel bir fikir ve güzel bir uğraş. Yaklaşık yarım saatte kadife kutu havluluk kaplayabilirsiniz. Yaklaşık 45 dakikada da kadife kutu takı kutusunu ve kadife kutu tespih kutusunu kaplayabilirsiniz. Bir günde rahatlıkla bir kaç takım yapabilirsiniz. 1 metre likralı kadife kumaştan bir takim çıkartabilirsiniz.

Kadife Kumaş İle Sabunluk Kaplama Yapımı

Malzemeler

  • Likralı ipek kadife kumaş
  • Sabunluk kiti
  • 3 adet ayak
  • İnci
  • Tornavida veya matkap
  • Sıcak silikon
  • Organze kurdele
  • Çiçek buketi
  • Makas
  • Çift taraflı bant

Sabunluğun alt kısımları için nescafe fincan tabağı ölçülerinde kumaşı kesebilirsiniz. Tam ölçü olarak geliyor. Yada benim gibi kumaşın üzerine parçaları koyup öylede kesebilirsiniz. Kestiğiniz kumaş parçalarını sıcak silikon ile mukavva üzerine yapıştıralım.

Süngeri eğer çift taraflı bandınız var ise halka üzerine yapıştıralım. Eğer çift taraflı bant yoksa sıcak silikon ile süngeri halkaya yapıştıralım. Karşılıklı sünger kısımlarını dikebilirsiniz. Veya çift taraflı bant ile iyice yapıştırabilirsiniz. Dışına geçecek kumaşı sünen tarafından 30 x 13 cm ölçülerinde keselim. Ve karşılıklı uçlarını dikelim. İster elde ister makinede dikebilirsiniz. Benim makinem olmadığı için elde dikmiştim. Daha sonra kumaşı süngerli kısma geçirip gerdirerek sıcak silikon ile yapıştıralım.

Daha sonra alta gelecek kısmı az önce yaptığımız halka üzerine yapıştıralım. Sonrasında içine gelecek parçayı yapıştıralım. Ayakları takmayı unutmayalım. Artık süsleme kısmına geçebiliriz. Ben kurdele , inçi ve çiçek buketini tercih ettim. Sizler hayal gücünüzü kullanarak farklı şekilde süslemeler yapabilirsiniz. Taşlar, broşlar, danteller kullanabilirsiniz. Ben içine kokulu taş koyup banyo dekorasyonunda kullanıyorum. Zamanla kutu kaplama yaparak kendinize daha pratik yollar bulabilir işinizi daha da kolaylaştırabilirsiniz. Mutlu günler dilerim.

Kadife kutu sabunluk yapılışı video

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler