Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Videolu, Çapraz Haroşa Örgü Yapılışı

Battaniye modellerinde kullanılan güzel bir örnek. Yapılışını anlatırken sizlere video ile destekledik. Şiş örgü battaniye modellerinde kullanabilirsiniz. Kazak modellerinde , hırka modellerinde kullanabilirsiniz. Haroşa örgü modeli ile yapılan güzel bir model. Baklava dilimi olarak ilerliyor. Ve bittiğinde çok şık görünüyor. Yapılışını sizlerle aşağıda paylaştık. Sizde yaptığınız örgü modellerini bizimle paylaşabilirsiniz.

Çapraz Haroşa Örgü Nasıl Yapılır?

Şişimize 18 ilmek atarak başlıyoruz. 1.turda 2 ilmek düz örüp dönüyoruz. 2. turda 2 ilmek düz örüp dönüyoruz. 3. turda 3 ilmek düz örüp dönüyoruz. 4.turda 3 ilmek düz örüp dönüyoruz. 5.turda, 4 ilmek düz örüp dönüyoruz. 6.turda 4 ilmek düz örüp dönüyoruz. 7.turda, 5 ilmek düz örüp dönüyoruz. 8. turda 5 ilmek örüp dönüyoruz. 9.turda 6 ilmek düz örüyoruz. Dönmüyoruz . 9. tura kadar olan işlemi 2 kez tekrar ediyoruz.

Renk değiştiriyoruz. 1.turda 2 ilmek düz örüp dönüyoruz. 2. turda 2 ilmek düz örüp dönüyoruz. 3.turda 1 ilmek düz örüyoruz. Şişten ilmeği çıkartmadan tekrar düz olarak örüyoruz. 1 ilmekten 2 ilmek yapmış oluyoruz. 2. ve 3. ilmeği örmeden diğer şişe alıyoruz. Yön değiştiriyoruz. Ve ikisini birlikte düz olarak örüyoruz. 4.turda 3 ilmek düz örüp dönüyoruz.

Model bu şekilde ilerliyor. Zor gibi görünse de kolay bir örnek. Kalan kısmı videodan takip ederek yapabilirsiniz. Takıldığınız bir yer olursa sorabilirsiniz. Videoda ayrıntılı bir şekilde gösterilmekte. İyi seyirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler