Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tunus İşi Yeni Örgü Modeli

Tunus işi örgü modellerinden çok sevilen bir modelin bir farklı versiyonuyla devam ediyoruz. Araya 1 sıra tunus işi ekleyerek yaptığımız tunus işi nergis modeli anlatımı var sırada. Videoda klasik tunus işi nergis modeli yapılışı var. Resimlerde ise araya 1 sıra tunus işi ekleyerek yaptığımız model var. Çok kolay ve gösterişli örgü modellerinden. Tunus işini birçok modelin yapılışında kullanabilirsiniz. Bebek örgüleri, örgü şapka modelleri, battaniyeler gibi birçok örgüde kullanabilirsiniz. Tunus işinde sizlere yeni modelleri hazırlamayı çok seviyor yeni modellerin anlatımıyla sizleri buluşturuyoruz. Ve sonrasında örgülerimizde kullanıyoruz. Tunus işi çapraz ilmekler nasıl örülür yeni paylaştığımız modeller arasındaydı. Paspaslar, kazaklar, sepetler örebilirsiniz. Tunus işi diyagonal örgü şapka yapılışı paylaşmıştık. Yine oradaki örneği bebek örgü modelleri dahil birçok projede kullanabilirsiniz. Şimdi ise hem güzel hem gösterişli hem de örmesi keyifli bir model anlatımı hazırladık. Tunus işi yeni örgü modelinin yapılışı bizden modellerinizde kullanmak sizden.

Tunus İşi Yeni Örgü Modeli Yapılışı

Güzel, pratik ve örülmesi kolay modellerden bir tane daha. Tunus işi nergis modeli. Deniz kabuğunu andırıyor. Yelpazeyi andırıyor. Adım adım nasıl yapıldığını videoda göreceğiz. Modeldeki  ve videodaki tarifte küçük bir fark var. Videoda sürekli olarak tunus işini yapıyoruz. Modelde ise araya 1 sıra tunus işi ekliyoruz. Modeli iki şekilde de yapabilirsiniz.

Tunus işi uzun tığlarla ördüğümüz örgülerden. Tek tığ, tek şiş olarak isimlendiriliyor. Ve ileri geri olarak örülüyor. Çok büyük ilmekli örgülerinizde arkası misinalı tek şişler var onları kullanabilirsiniz. Örmesi daha kolay olacaktır. Az sonra paylaşacağımız modelden bebek battaniyeleri, kazaklar, yazlık örgüler, hırkalar örebilirsiniz.

Tunus İşi Yeni Örgü Modeli

İlmek sayıları ayarlanarak birçok projede kullanacağımız kolay örgü modellerinden.

Tunus İşi Yeni Örgü Modeli 2

 

Eğer hazırsanız ilk olarak modelin duruşunu görelim. Son olarak ise arada 1 sıra tunus işi olmadan tunus işi yeni örgü modelinin yapılışını görelim.

Tunus İşi Yeni Örgü Modeli 1

Kaynak : https://www.handworkdiy.com/como-tejer-punto-de-crochet-tunecino-con-abanicos/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler