Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Üzerine Tığ ile Süsleme

Sizlere çok güzel bir fikir hazırladık. Örgü üzerine tığ ile süsleme. Beğendiğiniz motiflerle dümdüz bir kazağı süsleyerek çok daha şık hale dönüştürebilirsiniz. Sizlere tamda buna örnek bir fikir hazırladık. Tığ işi kazak modelleri, hırka modelleri , yelek modelleri örüp üzerine tığ işi motiflerle çeşitli süslemeler yapabilirsiniz. Ponponlar, püsküller, danteller ekleyebilirsiniz. Örgü süsleme sanatı ile ilgili tüm aksesuarları kullanabilirsiniz. Örgü aplike modelleri ile, örgü çiçek modelleri ile şahane hırkalar, kazaklar örebilirsiniz. Sizlere örgü süsleme tekniklerinden zaman zaman bahsediyoruz. En çok kullanılan tekniklerden biri iğne ile örgü süsleme. Örgülerinizin üzerine istediğiniz işlemeleri yapabilirsiniz. Çiçekler işleyebilirsiniz. Çocuklarınızın isimlerini işleyebilirsiniz. Yün keçe ile örgü süsleme yapabilirsiniz. Bunun gibi birçok aksesuarı örgülerinizde süslemek için kullanabilirsiniz. Düğmeler, boncuklar, inciler de çok güzel oluyor süslemek için.

Bluz Süsleme Modelleri

Örgüyü örgü ile süslüyoruz. Şiş ile ördüğümüz kazağımızı tığ işi motiflerle süslüyoruz. İlmeklerin içinden ip geçiriyoruz ve çok daha şık hale çeviriyoruz. Kazağın yapılışı şemalı olarak cm ölçüleri ile verilmiş. Detaylı yapılışı yok maalesef. Ben sizlere süsleme fikri olması için paylaşıyorum. Örgülerinize yapacağınız süslemelerde fikir vermesi için. Örgü üzerine tığ ile süsleme için birçok motifi kullanabilirsiniz. Şimdi kazağın şemasını vermek istiyorum.

46 – 54 beden arası için uygun ölçüler. 5 mm şiş ve 3.5 mm tığ kullanılarak örülmüş. 2 cm çapında 7 adet düğmeye ihtiyacınız olacak birde bu kazak için. Ön için 122 ilmek , arka için 66 ilmek, kollar için 66 ilmek ile başlanmış. Dikkat edilmesi gereken ilmek sayıları kullanacağınız ipe göre değişecektir. İlmek hesaplaması yaparak kendi bedeninize uygun ölçüyü bulabilirsiniz.

Örgü Üzerine Tığ ile Süsleme 2

Motiflerin şemasını ve kazağın şemasını gördük. Şimdi süslendiğinde, kazağa uygulandığında nasıl durduğuna bakalım.

Örgü Üzerine Tığ ile Süsleme 4

Örgü Üzerine Tığ ile Süsleme 1

Örgü Üzerine Tığ ile Süsleme 3

Örgü Üzerine Tığ ile Süsleme

Kaynak : http://www.myjulia.ru/post/728219/

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler