Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü Şeması Nasıl Okunur?

Şimdi sizlere vereceğimiz sembollerde örgü şeması okuma daha kolay olacak. Çin örgü şemalarını ve diğer şemalarını daha rahat okuyabilirsiniz. Şal modellerini, hırka modellerini, kazak modellerini , battaniye modellerini kolayca yapabilirsiniz. Örgü şemalarındaki işaretleri daha önce sizlere birkaç tanesini vermiştik. Örgüde kullanılan birçok terim ortak. Sık iğne yapılışı, trabzan yapılışı, şişe ilmek atmak, düz örmek , ters örmek, bu modellerin her ülkede yapılış şekli neredeyse aynı. Bazen geçişler farklı olsa da temel olarak aynı. Sizler için bir arada birçok şiş örgü sembollerini ve tığ örgü sembollerini topladık. Beğeneceğinizi düşünüyorum.

Galeride tam 37 fotoğraf var. Ama içlerinde çok fazla terimin açıklaması var. Yaparken takıldığınız herhangi bir nokta olursa sorabilirsiniz. Yabancı sitelerden aldığınız birçok örgü modeli daha çok şemalar ile verilmekte. Bu terimleri inceleyerek şemaları daha rahat okuyabilirsiniz.

Örgü Terimleri ve İşaretleri

37 fotoğrafla sizlere bir galeri hazırladık. Her bir sayfada 5 terimin açıklaması var. Yani sizlere yaklaşık olarak 190 terimin açıklamasını verdik. Bu galeride birçok terim bir arada verildi. Şal okumalarını yaparken , grafik okumaları yaparken bu bilgiler işinizi kolaylaştıracak.

Kaynak : http://www.liveinternet.ru/users/merlettka/post353381403/

Benzer İçerikler
One thought on “Örgü Şeması Nasıl Okunur?”
  1. Carmen Rosa dedi ki:

    Genial gracias Para aprender a realizar prendas más bonitas

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler