Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Örgü ile Kolay Oyuncak Bebek Yapımı

Örgü ile neler yapmadık ki şimdiye kadar. Daha öncede benzer tarifler paylaştık fakat bu sefer kolay örgü bebek yapımı içeriğimizi aşama aşama size aktaracağız. Bu oyuncak örgü bebek ile sevdiğiniz çocukları mutlu edebilirsiniz. Bu sevimli bebeği yapabilmek çok kolay gelin şimdi her aşaması ile size tarif ettiğimiz bu bebeğin yapımının ne kadar basit olduğunu size gösterelim. Dilerseniz daha önce paylaştığımız örgü amigurumi bebek tarifini inceleyebilirsiniz.

Kolay Örgüden Bebek Yapımı

5 numara bir şiş ve orta kalınlıkta yün bir ipe ihtiyacımız olacak. Ayaklarını yapacak olduğumuz siyah bir iple örgümüze 32 adet ilmek atıyoruz.  4 sıra düz örgü ile devam ediyoruz siyah ipliğimiz ile birlikte. Daha sonra renk değiştirerek mavi renk ile pantolonun oluşturmak için örmeye devam ediyoruz. Mavi renk yünümüz ile de toplam 14 sıra örüyoruz. Rengi tekrar değiştirip bu kezde kazağının rengi olacak olan pembe renk ipe geçiyoruz. Pembe renk yün ipimiz ile de toplamda 12 sıra örüyoruz.

Örgü ile Kolay Oyuncak Bebek Yapımı 1

Pembe kazağını da örmemizin ardından şimdide yüz kısmına geçiyoruz. Yüz kısmı içinse ten rengine yakın bir renkte yün ip ile toplam 12 sıra da yüzü için örüyor sonra en son şapka kısmı için ise açık renk mavi bir ip ile 10 sıra ördükten sonra örgümüzü bitiriyoruz.

Örgü ile Kolay Oyuncak Bebek Yapımı 2

Bu örmüş olduğumuz parçayı düz kısmı içerde kalacak biçimde ikiye katlayıp yanlarından dikiyoruz. Burada dikkat etmemiz gereken şey her rengin olduğu kısmı kendi rengindeki yün iplik ile dikmemiz gerektiğidir. Ardından açık mavi bir yün ip ile şapka olacak kısmı teyelliyor gibi dikerek büzdürüyoruz.

Örgü ile Kolay Oyuncak Bebek Yapımı 3

Tepe kısmını da iyice diktikten sonra artık tersini çevirerek elyaf ile doldurmaya başlıyoruz. Şapka kısmı dolduktan sonra yüz kısmına geçiyor dolduruyoruz ve o kısımda burnunu belirgin hale getirmek için minik bir elyaf parçasını elimizde yuvarlayıp o yüz kısmına koyuyoruz. Şimdi sıra geldi boyun kısmına boynu belirgin hale getirmek için gövde kısmına geçmeden önce boynu arkasından teyelliyor gibi yaptıktan sonra büzerek iyice dikiyoruz.

Örgü ile Kolay Oyuncak Bebek Yapımı 4

Boynu da bitirdikten sonra gövdeyi ve ayak kısımlarını da doldurup ayaklardan siyah iplik ile dikiyoruz. Sonrasında bacak kısımlarını yapacağız.

Örgü ile Kolay Oyuncak Bebek Yapımı 5

Bacak kısmını yapabilmek için pantolon olan mavi yün ip ile A kısmına kadar sıkıca yukarıya doğru dikiyoruz. Sıra kolları yapmaya geldi. Bunun için içerdeki elyaflara boyut veriyor elimizin yardımı ile önce kolu ayarlıyor sonrada aynı ip rengi ile sıkıca dikmeye başlıyoruz.

Örgü ile Kolay Oyuncak Bebek Yapımı 6

Ve yüze sıra geliyor. Bunun için öncelikle buruna koyduğumuzu elyafın etrafını aynı renk ip ile dikerek burnu belirginleştiriyoruz. Daha sonra burnunda hemen hizasından gıdık altından iğnemizi çıkarıyor oradan da göz hizasına gelerek gözden çıkıyoruz ve buralara gözleri ifade etmesi için boncuklar dikiyoruz. Bu şekilde hem yanakları da belirgin hale getirmiş oluyoruz. Yine ağzı da aynı ip ile dikerek belirginleştiriyoruz.

Örgü ile Kolay Oyuncak Bebek Yapımı 7

Ve yine başındaki bere ve saçları da yapmak için 32 ilmek ile şapka renginde 2-3 sıra bir örgü örüyor ve bunu alnında bağlayarak şapka görünümüz veriyoruz. Saçlarını da şekilde görüldüğü gibi farklı renkte bir ip ile yapabiliriz.

Örgü ile Kolay Oyuncak Bebek Yapımı 8

Örgü ile Kolay Oyuncak Bebek Yapımı

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler