Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kinetik Kum Nasıl Yapılır?

Kinetik kum nasıl yapılır merak mı ediyorsunuz? Kinetik kum herkes tarafından sevilen stres alan, rahatlatan bir kum. Ben sadece hazır olarak satılıyor diye düşünmüştüm. Ama araştırdım ki evde kinetik kum yapımı yapılabilirmiş. Hemde daha ucuza. Tabi birebir orjinal kinetik kum ile aynı olmuyor . Ufak farklar var ama aynı işlevi görüyor. En kısa zamanda kızım için yapacağım. Eminiz çok severek oynayacaktır. Geçtiğimiz yaz kendisine ay kumu yapımı yapmıştım. Saatlerce başından kalmadan oynadı. Ev yapımı oyun hamuru ile de çok keyif alarak oynuyor. Henüz kinetik kumu denemedim. Seveceğini düşünüyorum. 3.5 yaşında şuan. Yaşına uygun etkinlik önerilerini yapmaya çalışıyoruz.

Evde Kinetik Kum Yapılışı Anlatımlı

Araştırdım ki evde kinetik kum yapmak çok ta zor değilmiş. Tabi orjinali ile aynı olmaz ama sonuç olarak çocuklar keyifle oynuyorlar. Hemde içinde ne olduğunu biliyorsunuz. Kinetik kum çocukların gelişimine de fayda sağlıyor. Kolayca şekil alabilen bir kum. Motor becerilerini geliştirmede , duyusal gelişimde, çizim yapma ve yazı yazma yaparak okula hazırlanmada, hayal gücünü geliştirerek yaratıcı düşünmede çok faydası oluyor. Dil gelişiminde de etkili. Üstelik oynarken rahatlatıyor.

Kinetik Kum Malzemeleri 

  • 1 su bardağı kum
  • Yarım yemek kaşığı mısır nişastası
  • 1 çorba kaşığı sıvı bulaşık deterjanı
  • İsteğe bağlı olarak gıda boyası ( renkli kum da kullanabilirsiniz )

Bir kapta ince kum ve mısır nişastasını iyice karıştıralım. Daha sonra bu karışımın içine bulaşık deterjanı ve suyu ilave edip iyice karıştıralım. İsterseniz gıda boyası ekleyebilirsiniz. Eklerseniz şayet tekrar karıştırmanız gerekecek. 1 – 2 saat kurumaya bırakın . Ve artık kinetik kum oynamak için hazır.

Kinetik Kum Nasıl Yapılır?

Kinetik Kum Nasıl Yapılır? 1

Kinetik Kum Nasıl Yapılır? 2

Kinetik Kum Nasıl Yapılır? 3

Kinetik Kum Video

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler