Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Keçeden Bulut ve Yağmur

Keçe çalışmaları bebek odalarında, bebek odası dekorasyonunda çok kullanılıyor. Bizde sizlere fikir verecek keçeden bulut ve yağmur çalışması hazırladık. Keçeleri kullanmayı sevenler, bebek odalarına dekor ürünü hazırlamak isteyenler için kolay ve şık bir model. Keçeden bulut ve gökkuşağı renklerinde yağmur damlalarından harika bir çalışma yapabilirsiniz. Dönenceler, keçeden kapı süsü modelleri hazırlayabilirsiniz. Bende baykuş kapı süsü modeli kullanıyorum. Çok beğeniyorum. Hediye olarak gelmişti bana. Videolu baykuş kapı süsü ve dönence yapımı güzel bir çalışma. Süs olarak yapabilirsiniz. Keçe sebze bahçesi yapılışı da yine çocuklarınızın gelişimini destekleyen çok güzel ve sağlıklı bir oyuncak. Şimdi keçeden bulut ve yağmur yapılışına geçelim.

Keçeden Bulut ve Yağmur Nasıl Yapılır?

Daha önce yaptığınız keçe çalışmalarından kalan keçe parçalarınız varsa yağmur damlaları için kullanabilirsiniz. Bulutlar için beyaz keçe kullanıyoruz. Yapılışı oldukça basit. İlk defa keçe ile uğraşacaklar da rahatlıkla yapabilirler. Önce yağmur damlalarını yaparak başlayalım. İstediğiniz renkleri kullanabilirsiniz. Her bir damla için 2 parça çıkartıyoruz. Dilerseniz önce gazete, karton gibi kağıtlar üzerine şablon çıkartarak başlayalım. Yağmur damlası ve bulutun bir şablonunu oluşturabilirsiniz.

Yağmur damlalarının içine elyaf yerleştirmedik. Dilerseniz yerleştirebilirsiniz. Bulutu hazırlayalım. 3 adet bulut yapıyoruz. Her bir bulut 2 parçadan oluşuyor. Ve içine elyaf dolduruyoruz.

Keçeden Bulut ve Yağmur 1

Keçeden Bulut ve Yağmur 2

Yağmur damlalarını bulutlara dikiyoruz.

Keçeden Bulut ve Yağmur 3

Keçeden Bulut ve Yağmur 5

Keçeden Bulut ve Yağmur 4

Hazırladığımız bulutları ağaç dalına bağlayıp kullanıyoruz.

Çok güzel görünüyor. Bebek odaları için, çocuk odaları için keyifle yapılabilir.

Keçeden Bulut ve Yağmur

Kaynak : https://thesweetestdigs.com/project-nursery-a-diy-raindrop-mobile/?utm_medium=Social&utm_source=Pinterest

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler