Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Kablo Düzenleyici Yapımı

Etrafta kablo görünmesinden hiç hoşlanmam. Kablolar dolap arkasında olmalı. Veya meydanda olmamalı. Temizlik yaparken, yürürken evin içinde gezinirken ayağa takılmamalı, göze çarpmamalı. Sizde benim gibi kabloların etrafta bulunan çirkin görüntüsünden hoşlanmıyorsanız güzel bir fikir hazırladık. Kendin yap projeleri ile evinizde sevmediğiniz şeyleri değiştirebilirsiniz. Organizer yapımında çeşitli modellerden bahsetmiştik. Bu tarz bir modelimiz yoktu önceki tariflerimiz arasında. Seyehat için organizerlerimiz vardı. Keçeden dikiş organizeri yapımı vardı. Eski kottan organizer yapılışı var. Kumaştan şeffaf cepli organizer yapılışı var.  Dantellerden organizerler var. Konserve kutularından, kartonlardan organizer yapılışı var. Kablo düzenleyici yapımı için plastik boru kullanıyoruz. Veya duş perdesi askısı kullanıyoruz. Basit bir malzeme ile kabloların çirkin görüntüsünden kurtuluyoruz.

Kablo Düzenleyici Nasıl Yapılır?

Evet bir duş perdesi askısı ile çok güzel bir çalışma yapacağız. Kablo düzenleyici yapımını geliştirerek farklı yerlerde de kullanabilirsiniz. Yapılışı oldukça kolay bir proje. Adım adım fotoğraflarla nasıl yapıldığını göstereceğiz. Sizde TV altında çirkin görünen yerleri bu fikirle kapatabilirsiniz. Dilerseniz duvarınızla aynı renkte boyayabilirsiniz.

Kablo Düzenleyici Yapımı 7

Malzemelerimiz yukarıdaki gibi. Önce kablolar bu şekilde görünüyordu.

Kablo Düzenleyici Yapımı

Kablo Düzenleyici Yapımı 6

Daha sonra duş perdesi askısı kullanarak daha düzenli hale dönüştürdük. Ne kara uzunlukta olması gerektiğini ölçtük. İnce bir kesik atarak çubuğu uzunlamasına kestik.

Kablo Düzenleyici Yapımı 4

Kablo Düzenleyici Yapımı 5

Kablo Düzenleyici Yapımı 3

Kabloları borunun içine yerleştirdik. Ve son hali. Gayet iyi oldu.

Kablo Düzenleyici Yapımı 1

Kaynak : http://freshcrush.com/hiding-some-more-wire-clutter/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler