Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

İşkembe Nasıl Temizlenir?

Kurban bayramı yaklaşıyor. Kurban kesen tüm İslam aleminin kurbanlarını Allah kabul etsin. Bugün işkembe nasıl temizlenir ondan bahsedeceğiz. İşkembe temizliği için birçok yöntem kullanılıyor. Limon tuzu ile işkembe temizleme, sirke ile işkembe temizleme, parol ile işkembe temizleme, aspirin ile işkembe temizleme gibi. Bugün ise karbonatla işkembe temizliğinden bahsedeceğiz. Çok pratik bir yöntem. Denemek lazım. Eğer sizin de kullandığımız farklı işkembe temizleme yöntemleri varsa onları bizlerle paylaşabilirsiniz. Bu sayede hepimiz bilgilerimizi paylaştığımızda kısa sürede işkembe temizliği yapabiliriz.

İşkembe Nasıl Temizlenir? 1

İşkembe temizliğine geçmeden önce yine sakatat tariflerinden bahsetmek istiyorum. Azerbaycan mutfağından paştet tarifi hazırlamıştık. Ciğerle yapılan tariflerden. Yemek tariflerinden işkembe tariflerinden de bahsedeceğiz. İşkembe çorbası, işkembe salatası, işkembe yemekleri gibi. Genelde çorba olarak tüketiyoruz. Ama bu farklı tarifleri de denemek lazım. Eğer farklı tarifler istiyorsanız bizlere takip etmeye devam edin. Pratik bilgilerden işkembe nasıl temizlenir detaylara geçelim.

Karbonatla İşkembe Nasıl Temizlenir?

Bugün 2 farklı yöntemle işkembe nasıl temizlenir ondan bahsedeceğiz. İkisinin de ana maddesi karbonat. İkisi de 5 dakikada bitiyor. Sanki bana ilk yöntem daha iyi gibi geldi. Sizce hangisi daha iyi ve kolay.

İşkembe Nasıl Temizlenir? 2

İlk yöntemde karbonatla işkembeyi ovuyor üzerine sirke döküyoruz. Daha sonra kolayca işkembenin temizlendiğini görüyoruz. İkinci yöntemde ise su kaynatıyoruz. İçine 1 yemek kaşığı karbonat ekliyoruz. Biraz kaynatıyoruz. Daha sonra içine işkembeleri batırıp 5 – 10 saniye bekletiyoruz. Yine kolayca soyulduğunu, temizlendiğini görüyoruz.

İşkembe Nasıl Temizlenir? 3

Her iki yöntemi kuzu işkembede de dana işkembede de kullanabilirsiniz. 2. yöntemi deneyecekseniz eğer sıcak suyun içinde çok fazla tutmayalım. İşkembe sertleşmesin.

İşkembe Nasıl Temizlenir?

2 farklı yöntemle denediğimiz işkembe temizleme yöntemini öğrenelim. Bu sene ben ilk yöntemi denemeyi düşünüyorum. Sizde deneme yaptığınızda tecrübelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler