Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Halkalar Örgü Modeli Yapılışı

Şiş örgü modellerinden değişik ve çok güzel duran bir örnek. Tarifi videolu. Her zaman olduğu gibi yazının altında bulunan yorumlar kısmından bizlere sorularınızı ulaştırabilirsiniz. Elimizden geldiğince hızlı bir şekilde yanıtlamaya çalışıyoruz. Tabi bildiğimiz konuları. Bilmediklerimizde sizlere yanlış yönlendirmek istemiyoruz. Halkalar örgü modeli yapılışını birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerine çok yakışacak bir örnek. Çok şık bebek yelekleri olur mesela. Birçok örgü modelleri yapılışında kullanabilirsiniz. Halkaları yaparken farklı bir renk kullanıp renk renk halkalardan oluşan hırka modelleri, kazak modelleri örebilirsiniz. Boyunluk ve şapkalarda da çok güzel duracaktır. Şiş ile örgünün tarifine geçelim ve istediğimiz örgüde kullanalım.

Değişik Örgü Modelleri Yapılışı

Şiş ile ördüğümüz değişik bir örnek. Model 6 ilmek ve katlarından oluşuyor. Başa ve sonar 2 şer ilmek kenar ilmeği ekleyebilirsiniz. Örgünüz daha güzel görünecektir. Model örgünün arka yüzünde kuruluyor. Ön yüzünde şekilleniyor. Şişimize ilemekleri attıktan sonra istediğiniz lastik desenini koyabilirsiniz. Model arka sıralarda ters olarak örülüyor. Ters örerken parmağımıza ipi dolayarak halka kısımlarını yapıyoruz. Önden ise düz ve modelli kısım yapılıyor. Bir nevi çim örgü yapılışı gibi.

Halkalar Örgü Modeli Yapılışı

Bu örnekten angora iplerle çok güzel şal modelleri olur. Örneğin nasıl yapıldığını merak ediyorsanız hemen altta bulunan videoyu izleyebilirsiniz. Yabancı örgü modellerinden ama nasıl yapıldığı net bir şekilde anlaşılıyor. Benim gibi dil bilmeyenler elleriniz takip ederek yapabilirler.

 

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler