Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Gözleri Büyük Göstermek İçin Neler Yapılabilir

Gözleri küçük olanlar bazen bu durumdan şikâyet ederler ve daha büyük gözlere sahip olmak isterler. Bu durum çok büyük bir sorun değildir. Çünkü bazı makyaj teknikleri ile gözlerinizi olduğundan büyük göstermeniz hiç zor değildir. Bu makyaj teknikleri şöyledir:

Gözleri Büyük Göstermek İçin Neler Yapılabilir

Gümüş Rengi Işıltılar

Gözlerinizde gümüş renkli ışıltılar kullanmak gözlerinizi olduğundan büyük gösterecektir. Gözlerinizin iç köşelerine hafif dokunuşlarla yansıma özellikli, parlak bir far veya gümüş ışıltılı krem uygulayınız. Burada gözlerinizin diğer bölümlerine uygulayacağınız far rengi ile gözlerinizin iç köşelerine uygulayacağınız ışıltılı farın birbirlerine uymasına dikkat etmelisiniz. Ardından iki kat maskara uygulayarak göz makyajınızı tamamlayabilirsiniz.

Koyu Mavi

Gözlerinizin büyük görünmesinde gözlerinizin beyaz kısmının parlak ve iyice beyaz görünmesi önemlidir. Koyu mavi tonlarda bir kalem ya da koyu mavi bir eyeliner kullanarak kirpik diplerinizden göz kenarlarınıza doğru yapacağınız makyaj göz beyazınızı daha parlak ve daha beyaz gösterir. Böylece gözleriniz daha büyük görünebilir.

Renksiz far

Eğer renkli far kullanmaktan hoşlanmıyorsanız renkli far yerine renksiz far ya da kapatıcı kullanarak da gözlerinizi büyük göstermeniz mümkündür. Bunlardan birini uyguladıktan sonra üst kirpiklerinizin tamamının diplerine ve alt kirpiklerinizin de diplerinden yarısına kadar kalem çekiniz. Alt kirpiklerinizin tamamına kalem çekmek gözlerinizi büyük değil aksine olduklarından küçük gösterir.

Gözleri Büyük Göstermek İçin Neler Yapılabilir 1

Pastel Tonlar

Makyajınızda hafif parlak ve pastel tonlarda ürünler kullanmanız gözlerinizi büyük gösterir. Bunun için önce göz kapaklarınıza yüz pudranızdan sürünüz. Böylece cildinizdeki yağın, farı çekmesini ve farın göz kapaklarınızda topaklanmasını engellemiş olursunuz. Kirpiklerinizin dibi de dahil olmak üzere göz kapağınıza pastel tonlarındaki farı, fırça yardımıyla yuvarlak hareketler ile sürünüz. Gözlerinizi daha büyük gösterebilmek için kirpiklerinizin olabildiğince dolgun ve kıvrık olması da gerekir. Bu yüzden farınızı uyguladıktan sonra kirpiklerinizi dolgunlaştıran ve kıvıran maskaralar uygulamanız önerilir.

Renk Geçişleri

Gözlerinizi daha büyük göstermek için farınız ile uygun tonlarda renk geçişleri oluşturabilirsiniz.

Mascara

Kirpiklerinize siyah mascara uyguladıktan sonra kirpik uçlarınıza gözlerinizin renginde mascara uygulamak da gözlerinizi büyük gösterecektir.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler