Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Doğada Uyanmanın Özgürlüğü Bir Çadır ile Başlar!

Şehir hayatından yorulanların son yıllarda en büyük hobisi haline gelen kampçılık sporu, her geçen gün yelpazesi genişleyen kamp malzemelerinin çeşitliliği ile cazibesini sürekli artırıyor. Rotasız seyahatlerin tadına varmak isteyenlerdenseniz çadır kampı ile tam da özgürlüğün başladığı yerdesiniz. Birkaç gün de olsa gürültüden uzak kalmak ve sabahları sizi kuş sesleriyle uyandıran bir ormana konuk olmak istiyorsanız çadır size büyük bir zevkle eşlik edecektir. Kamp çadırı ile betondan eser olmayan topraklara ayak basacaksınız. Ve sizi doğadan ayıran tek şey sadece kamp çadırı olacak. Sadece fermuarını açmanız toprağa dokunmanız için yeterli.

Doğada Uyanmanın Özgürlüğü Bir Çadır ile Başlar!

Çadırınızı Seçin, Rahata Erin

Hem amatör olarak yola çıkanlar hem de kamp yapma zevkini profesyonel spora dönüştüren doğa tutkunları için çadır artık vazgeçilmez bir yol arkadaşı. Yeni güne deniz kenarında ya da dağın eteğinde uyanmak isteyenler için, hem ekonomik hem konforlu hem de hayat kurtarıcı nitelikleriyle doğadaki evi. Doğal ortamlarda uyumak veya konaklamak için hazırlanan kamp çadırı, en çok satın alınan kamp malzemelerinin başında gelir. Bu kadar yaygın talep gören çadır, birçok yerde ilk yardım gibi sığınağınız da olabilir. Yaz aylarında plajlarda, ormanda çeşitli festival ve eğitimlerde çadır sizin konaklama ihtiyacınızı karşılayacak. Doğadaki evinizin özelliklerini belirlemek, zevkinize ve konforunuza uygun olanı tercih etmek için yolculuğa çıkmaya karar vermeniz yeterli. Kişi sayısına, doğa koşullarına göre, konaklama açısından malzeme kalitesine göre tasarlanmış birçok model ile karşılaşabilirsiniz. Az eşya ile dünyalar kadar şeye sahip olabilmenin keyfini yaşamanız için küçük bir sırt çantasında saklanan katlamalı tek kişilik veya çift kişilik modeller son zamanlarda en çok tercih edilenler arasında. Yuvanızı kaplumbağa misali sırtınızda taşımanız için tasarlanan modeller, hemen hemen her renkte üretilirken kişi sayısı alternatifiyle ve sürekli yenileniyor. Tercihinize göre değişkenlik gösteren çadır fiyatları gözünüzü korkutmasın her keseye uygun model mevcut. Ancak hava şartlarına uygun bir modeli seçmeniz de ve modelin kalitesi de oldukça önemli; fiyatlar bu aşamada da değişiklik gösteriyor.

Doğada Uyanmanın Özgürlüğü Bir Çadır ile Başlar! 1

Birkaç Dakikada Kurulan Çadır

Unutmayın kamp çadırı seçiminiz sizin doğada geçireceğiniz o muhteşem anları etkileyecektir. Özellikle genişliği bunun en önemli göstergesi. Eğer İki kişi çıkacağınız bir yolculukta kamp için ufak bir hacimde alırsanız, maksimum iki uyku tulumuna yer bulabilirsiniz. Biraz daha geniş bir model alarak onun içinde ayrıca diğer kamp eşyalarınızı, yiyecek ve giysilerinizi de rahatlıkla muhafaza edebilirsiniz. Bizden size küçük bir öneri, iki büklüm olmadan bol oksijenli doğada rahat bir uyku çekmek istiyorsanız, bir kişilik fazladan yere sahip olan model almalısınız. Çadırınızı aldınız, yollara düştünüz, kamp yapacağınız yeri de seçtikten sonra sıra kurmaya geldi. Sizi yormayacak, bir tek dokunuşla açılan çadır yine tek bir hamleyle kapanabilme özelliği ile sizi dingin geçirdiğiniz tatilin sonunda da yormadan rahatlatmalı diyorsanız, seçiminizde bu özelliği de dikkate almalısınız. Birçok model pratik kurulum fonksiyonuyla birkaç dakika içinde kullanıma hazır hale geliyor. Çok sayıda kişiyi muhafaza edecek çadırların kurulumu ise daha zahmetli oluyor. Kurulumunda öncelikle katlamalı veya iç içe geçmiş kamışlardan oluşan iskelet sistemini kurmak gerekiyor. Daha sonra tente branda ve kumaşı iskelete eklemeniz yeterli. Kurulum talimatlarına uyduysanız göz açıp kapayana kadar kurulan bu model sayesinde artık doğasını veya manzarasını sevdiğiniz bir toprak parçasında kamp sandalyesi konforuyla kahvenizi yudumlayabilirsiniz.

Doğanın en değerli parçası olarak doğa ile baş başa kalmayı seçenler kulübüne hoş geldiniz. Peki o halde, hayalinizdeki kampta özgürlüğe çıkan ilk adım olarak modelinizi seçmeye hazır mısınız? Ekonomik olarak bütçeniz sarsmayan fiyatları ve kaliteli kumaşları ile aradığınız modeli Koçtaş’ta bulabilirsiniz. Tüm beklentilerinize uygun çadır modelini online olarak sipariş edebilir, dilerseniz kamp alanına sizden önce gitmesini sağlayabilirsiniz. Şimdiden keyifli tatiller…

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler