Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Dekupaj Tekniği İle Sandalye Yenileme

Evde eski sandalyelerini yenilemek isteyenler için çok güzel bir önerimiz olacak. Ahşap boyama dekupaj tekniği ile yenileme işlemi yapacağız. Kendim de eşya yenileme işlemine gidiyorum. Daha önce evimde rengini sevmediğim venge rengi olan TV sehpa modelimi eski mobilya yenileme olarak beyaz renge boyamıştım. Eğer kusma yaparsa diye vernik atmamıştım. Buda boyaya bazı noktalarda zarar verdi. Ama kesinlikle kusma yapmadı. Eski eşyalarını yenilemek isteyenlere önerebilirim. Yine eski bir ahşap tepsi boyama işlemi yapmıştım. Aslında eski değildi. Rengi çok koyu idi. Bende değiştirdim. Yeni hali ile daha güzel oldu. Yine birde fiskos sehpa boyamıştım. Oda güzel oldu. Sizlere farklı yöntemlerle sandalye yenileme işlemlerinden bahsettik. Sitemizden diğer yazılarımıza ulaşabilirsiniz.

Dekupaj  Tekniği Nasıl Uygulanır

Dekupaj Tekniği Malzemeleri

  • Dekupaj tutkalı
  • Boya Fırçası
  • Desenli peçete
  • Beyaz akrilik boya
  • Eski sandalye
  • Vernik

Dekupaj Tekniği İle Sandalye Yenileme 5

Herhangi bir eski ahşap mobilyanızı veya sandalyenizi iyice temizleyin ve kuruması için bekleyin.

Dekupaj Tekniği İle Sandalye Yenileme

Daha sonra kullandığınız akrilik boya ile iki kat ( daha fazlada gerekebilir eşyanın durumuna göre ) boyayalım. Yaklaşık bir gece kuruması için bekleyelim. Daha sonra yapıştırmak istediğiniz kısımlara peçeteyi nazik bir şekilde dekupaj tutkalı ile yapıştıralım. Hava kabarcıkları kalmamasına dikkat edelim. Başta tutkalı sürünce bulanık görünebilir ama kuruduktan sonra rengi açılacak ve düzelecektir.

Dekupaj Tekniği İle Sandalye Yenileme 4

Dekupaj Tekniği İle Sandalye Yenileme 2

Ta da. Sandalyenin eski görüntüsünden eser kalmadı. Atıl bir şekilde depoda bekliyordu. Ama ona yeni bir hayat verdik ve eskisinden güzel oldu. Gönül rahatlığı ile kullanabilirsiniz. Tüm işlemler bittiğinde vernik atmayı unutmayın.

Dekupaj Tekniği İle Sandalye Yenileme 1

Dekupaj Tekniği İle Sandalye Yenileme 3

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler