Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Daire Desenli Keçe Kırlent Yapılışı

Nette gördüğüm dekoratif kırlent modelinden esinlenerek yaptığım bir yastık modeli. Pahalı bir kırlentti. 150- 200 TL arası idi. Ama kendim yaparak maliyeti 15-20 liraya kadar düşürdüm. Hemde kendi emeğim. Sonuçtan da oldukça mutluyum. Keçe kırlent modelinin yapılışına geçelim.

Daire Desenli Keçe Kırlent Nasıl Yapılır ?

İki adet beğendiğim bir renk keçeden 45 x 45 cm ebatlarında parça kestim. Daha sonra aynı renk keçeden farklı boylarda daireler kestim. İsterseniz renk renkte yapabilirsiniz. Dairelerin boyu yaklaşık olarak, 3 cm, 7 cm ve 12 cm civarındaydı. Sonra kare parçanın üzerine daireleri rastgele yerleştirdim. Deseni belirledikten sonra iğne ili tutturdum. Dairelerin etrafını dikiş makinesi ile diktim. Biraz pay bırakarak dikiş yaptım. Siz daha düzenli bir görünüm istiyorsanız daireleri tam olarak dikebilirsiniz. Daireleri dikme işlemi bittikten sonra 45 cm diğer parçayı alıp iki kırlent parçasını birlikte dikelim. 3 tarafını makinede dikelim. Daha sonra içine kırlenti yerleştirip gizli dikiş ile elimizde dikelim.

Daire Desenli Keçe Kırlent Yapılışı 1

Daire Desenli Keçe Kırlent Yapılışı 2

Daire Desenli Keçe Kırlent Yapılışı 3

Daire Desenli Keçe Kırlent Yapılışı 7

 

 

Daire Desenli Keçe Kırlent Yapılışı 6

Ve böylede dekoratif kırlent hazır. Kendi emeğimizle kendimize özgü desenlerle yepyeni kırlentler yapabiliriz. Evlerimize şıklık katacak.

Daire Desenli Keçe Kırlent Yapılışı 8

Daire Desenli Keçe Kırlent Yapılışı 4

Daire Desenli Keçe Kırlent Yapılışı

 

 

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler