Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Banyo Dekorasyonu için İpuçları

Son zamanlarda artan ev dekorasyonu fikirleri banyolar için de geçerli olmaya başladı.  Bu yazımız da bir banyo dekoru için ipuçları ve nasıl olması gerektiğine yönelik pratik bilgiler bulacaksınız. Banyonun büyüklüğüne ya da küçüklüğüne bakmaksızın yapılacak işler size fikir sunacaktır.

Banyolarda en büyük sorun sığmadığınızı bildiğiniz eşyaların ısrarla banyoda tutulması fikridir.  Banyo dekorasyonu için ipuçlarında en önemli faktör motamot fikirlerin kafadan silinmesiyle ortaya çıkar. Yani iyi bir dekorasyon istiyorsanız kafanızda ki kalıplaşmış fikirleri silerek yeni düşüncelere geçmeniz gerekiyor. Bunun için sığmadığınızı bildiğiniz eşyaları öncelikli olarak banyonuzdan uzaklaştırarak işe başlayabilirsiniz.

Kategoriler halinde banyo dekorasyonu fikirlerine bakacak olursak:

Deterjanlar: Temizliğin olmazsa olmazı olan deterjanları hepimiz banyoda tutuyoruz. Halbuki bu fikri kafamızdan sildiğimiz de önemli derecede bir alanın boşaldığına şahit olacağız. Bunun için yapmanız gereken ilk şey deterjanları banyo yerine başka bir yerde saklayabilirsiniz.

Havlular: Havlu ve bornozlar sandığınızdan çok fazla yer kaplıyor. Banyonuzda yer açabilmek veya başka şekilde değerlendirebilmek için sadece kullandığınız havlu veya bornozlarınızı banyoda tutabilirsiniz. Misafir havlularınızı başka bir yerde değerlendirebilirsiniz.

Lavabo altları: Banyo dekorasyonu için ipuçlarında lavabo altları önemli bir yer teşkil eder. Lavabo altlarını uygun şekilde değerlendirmenin en basit ve etkili yolu buraya yaptıracağınız bir kapaklı dolap olacaktır. Bu sayede hem eşyalarınızı bu dolaba koyabilir hem de lavabo altını avantajlı bir şekilde kazanmış olabilirsiniz.

Duvarlar: Banyo duvarları çoğunlukla boşta kalır ama buraları değerlendirmek de önemlidir. Banyonun duvarları müsaitse  buraları raf ile döşeyebilirsiniz. Hem yer tasarrufu hem de banyonuza sığacak birkaç eşya için yer açmış olursunuz.

Islak alanlar: Banyo da en önemli alanlar hiç şüphesiz ki ıslak alanlardır. Tamamen fayans kaplı bir alanda banyo yapıldıktan sonra su sebebiyle zeminde deformeler meydana gelebilir. Bunun için banyonun tümünü kullanmak yerine küçük bir duşa kabin veya yarım küvet soruna çözüm olacaktır. Eğer bu imkanlara sahip değilseniz şık bir perde ile ayrılmış bölüm oluşturmak alternatif fikirlerden birisi olabilir.

Ayna seçimi: Banyolarda dikkat çeken objelerin en önemlisi hiç şüphesizdir ki aynalardır. Banyonuz için şık bir ayna çerçevesi veya ufak bir resim çerçevesi gibi vurgulu dekorasyon öğelerini kullanabilirsiniz. Bu tip aynalar büyük küçük fark etmeden banyonuza şıklık katacaktır.

Dekorasyonda en önemli etkenlerin başını renk uyumları sağlamaktadır. Şık banyolara bakıldığında renk uyumlarının önemi bir kez daha göz önüne çıkmaktadır. Banyo dekorasyonunda seçim yapacağınız renk açık renklerden yana olmalıdır. Böylelikle banyonun ferahlık ve temizlik duygusunu sonuna kadar yaşayabilirsiniz. Banyoların çoğunluğunu oluşturan fayanslarda bu renklere dikkat çekmek banyonuzda ki dekorasyon için önemli bir faktör olacaktır.

Şimdi de uygulanmış güzel dekoratif fikirler için galerimize göz atabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler