Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Kalem Başlığı Yapımı

Amigurumiden çok sevimli bir model daha. Çocuklarınızın sevdiği karakterlerden amigurumi kalem başlığı yapımı örebilirsiniz. Kalem süsü yapımı için sevimli bir ayıcık örüyoruz. Aynı sayılara değiştirerek farklı karakterlerde de kullanabilirsiniz. Amigurumi kalem süsü yapılışı için kulakları uzatarak örgü tavşan modellerine, sivrilterek örgü kedi modeline, örgü kurbağa, örgü civciv, örgü köpek modellerine değiştirebilirsiniz. Birde güzel örgü kalemlik modelleri ördünüzmü tamamdır. Çocuklarınızdan mutlusu yoktur artık. Kalemlikleri kendiniz için de örebilirsiniz.

Amigurumi Kalem Arkası Süsü

Amigurumi Kalem Başlığı Yapımı 2

Çocuklarınızın çok beğenerek kullanacağı bir kalem süsü yapımı göstermek istedim sizlere. Oldukça sevimli olan bu kalem süsünün yapımı da oldukça kolay. Amigurumiye yeni başlayanlar için güzel bir seçenek olabilir. Üstelik çok çabuk biten bu süsü yapmak için gerekli malzemeler 2 numara tığ, 3 renk nako pırlanta ip, göz yerine kullanmak için 2 adet siyah boncuk, ağız burun işlemesi için siyah renk ip ve içini doldurmak için az miktar boncuk elyaf kullanacağız. Dilerseniz gözleri içinde işleme yapabilirsiniz. Malzemeleriniz hazırsa hemen amigurumi kalem başlığı yapımına geçelim.

Açık kahverengi ipimle sihirli halka yaparak başlıyoruz. 1. Sırada sihirli halka içine 6 adet sık iğne yapıyoruz. 3. Sırada her bir sık iğneyle 2 kere batarak sık iğne sayımızı iki katına yani 12 ye çıkarıyoruz. 3. Sırada 1 sıra tek bir sıra çift sık iğne yaparak sayımızı 8e çıkarıyoruz. 4. Sıra 2 tek bir çift yapıyoruz ve sık iğne sayım 24 oluyor. 5. Sıra 3 tek bir çift yapıyoruz ve sık iğne sayım 30 oluyor. 6. Sıra artırma yapmadan 30 sık iğne yapıyoruz. 7. Sıra aralarda 8 sık iğne olarak şekilde boncukları geçiriyoruz ve artırma yapmadan devam ediyoruz. 8. 9. Ve 10. Sıralar yine 30 sık iğne yapıyoruz. 10. Sıradan sonra her sırada artırma yaptığımız oranda eksiltmeye başlıyoruz. Önce 3 tek bir eksiltme yapıyoruz. Bu kısımda içini elyafla dolduruyoruz. Sonra 2 tek bir eksiltme ve 1 tek bir eksiltme yaparak 12 sak ieneyle kadar eksiltiyoruz. 3 tek bir eksiltme yaparak 9 sık iğne kalana kadar eksiltiyoruz ve farklı bir renk iple geçerek 8 sıra kalemin geçeceği kısmı örüyoruz. Trabzanlardan oluşan küçük bir fiyonk yapıyoruz ve papyon niyetine boynuna dikiyoruz. 2 adet kulak için sihirli halka içine 6 sık iğne yapıyoruz. Üst sıraya geçtiğimizde 12 sık iğneyle artırıyoruz. 1 Sıra daha 12 sık iğne yapıp ipimizi kesiyoruz. 2 tane yapıp süsümüzün kafasına dikiyoruz. Ağız ve burun kısmını siyah iple işleyerek kalem süsü yapımını bitiriyoruz.

Amigurumi Kalem Başlığı Yapımı 3

Amigurumi Kalem Başlığı Yapımı

Amigurumi Kalem Başlığı Yapımı 1

Amigurumi Kalem Başlığı Yapımı 4

Benzer İçerikler
2 thoughts on “Amigurumi Kalem Başlığı Yapımı”
  1. haydee dedi ki:

    buenisimo todo lo que publican y muy util muchas gracias …

    1. Melek dedi ki:

      muchas gracias

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler