Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

2 Ters 3 Kes Örgü Modeli

Kolay örgü modelleri ile devam ediyoruz. Birçok modelde kullanacağınız şiş örgü modelleri ile yapılmış bir örnek. Tarifini sizlere detaylı bir şekilde videolu olarak hazırladık. Bebek örgü modellerinin her çeşidinde kullanabilirsiniz. Çok güzel bebek yelek modelleri örebilirsiniz. Hırka modellerine, battaniye modellerine, boyunluk modellerinde de çok yakışacak bir örnek. Örgü modellerinin istediğiniz çeşidinde kullanabilirsiniz. Örgü eldiven modelleri örebilirsiniz. Parmaksız eldivenlerde kullanabilirsiniz. Şal modelleri içinde uygun. Farklı bir ip tercih ederek şalda da kullanabilirsiniz. Hobi dünyasına ait dilediğiniz örgü modelinde kullanabilirsiniz.

Kolay Örgü Modelleri Yapılışı

2 ters 3 kes örgü modeli için alt kısmına istediğiniz lastik örneğini kullanabilirsiniz. 2 düz 2 ters lastik, 1 düz 1 ters lastik örebilirsiniz. Veya bildiğiniz farklı bir lastik varsa onu da kullanabilirsiniz. Direk haraşo örgü modeli ile de başlayabilirsiniz. Modele çift sayıda ilmek atarak başlayabilirsiniz.

Modelin tarifini  videoda anlatmaya çalıştık. Bu güzel videosu için beyaz ilmeğe çok teşekkür ediyoruz. Modelin lastik kısmı bittikten sonra 2 sıra düz örgü örüyoruz. Modelde 2 ters örüyoruz. Şişe 1 kez ip dolayıp 3 ilmeği birlikte örüyoruz. Şişe tekrar ip dolayıp 2 ilmeği ters örüyoruz. İşlem bu şekilde sıra sonuna kadar devam ediyoruz. Arka sıraya gelince göründüğü gibi örüyoruz. Önde 2 ters ördüğümüzü düz olarak diğerlerini ters olarak örüyoruz.

2 Ters 3 Kes Örgü Modeli 1

2 Ters 3 Kes Örgü Modeli 2

İşte biraz önce anlattığımız modelin yapılışı. İyi seyirler.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler