Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Yuvarlak Örgü Bardak Altığı Yapılışı

Tığ işi bardak altlığı nasıl yapılır sizlere güzel bir örnek hazırladık. İstediğiniz renklerle yapacağınız şık bir model daha . Meyve desenleri sevenler için meyveli bardak altığı yapımı tarifimiz de var. Kağıt ipten bardak altığı yapımı da , dantel bardak altığı yapımı , mandala bardak altığı yapımı ve daha fazlası da var. Kendi tarzınıza uygun modelleri ev dekorasyonunuz için, satış için, hediyelik fikirler için yapabilirsiniz. Daha fazla modele sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kolay Bardak Altığı Yapımı

Ombre bardak altığı yapıyoruz. 11 cm çapında 4 mm tığ ile örülmüş çok zarif bir model. İp olarak % 100 merserize pamuklu iplik kullanılmış. Modelde sık iğne, zincir, trabzandan oluşuyor. Şimdi şemayı görelim.

Yuvarlak Örgü Bardak Altığı Yapılışı

1.tur : İlk rengimizle sihirli halka içine 8 sık iğne yapılım.

2.tur : Aynı renk iple devam ederek her ilmeğin üzerine 2 sık iğne yapalım. 16 sık iğne oldu.

3.tur : Bu turda rengimizi değiştiriyoruz. İlk trabzan üzerine aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki trabzan üzerine 1 trabzan yapıyoruz. Daha sonra tığa ilmek alıp sihirli halka ( başlangıca ) batıyoruz. Tığa ilmek alıp örüyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar örüyoruz.

4.tur : Bu turda aynı renk iple devam ediyoruz. Sıra sonuna kadar 2 ör 1 artır yapıyoruz.

5.tur : Rengimizi değiştiriyoruz. İlk trabzan üzerine 1 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki trabzan üzerine yine 1 trabzan yapıyoruz. tığa ilmek alıyoruz. olduğu yerde aşağı doğru 3. tura batıp tığa ilmek alıp örüyoruz. Sonraki trabzana 1 trabzan , yanındakine ise aynı yere 2 trabzan yapıyoruz. Bu şekilde sıra sonuna kadar devam ediyoruz.

6.tur : Aynı renk ip ile devam ederek 4 ör 1 artır yapıyoruz.

7.tur : Rengimizle devam ediyoruz. Bu turda 5 ör 1 artır yapıyoruz. Fakat 5. turda olduğu gibi 3. trabzanı yaptıktan sonra alttan 5. tura batıp tığa ilmek alıp örüyoruz.

8.tur : 1 sık iğne yapıyoruz. 2 zincir çekip aynı yere tekrar sık iğne ile batıyoruz. Devam ederek 3 sık iğne yapıyoruz. 4. sık iğne yaptığımız yere tekrar 2 zincir çekip aynı yere sık iğne ile batıyoruz. Tur sonuna kadar aynı işlemi devam ettiriyoruz.

Bardak altığı modelimiz bu şekilde. Bittiğinde nasıl mı görünüyor.

Yuvarlak Örgü Bardak Altığı Yapılışı 1

Kaynak : https://haakmaarraak.nl/ombre-coasters/

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler