Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tığ İşleri Örnekleri

Yelek modellerinde, yazlık örgü modellerinde, bebek örgü modellerinde ve daha birçok tığ işi örneklerinde kullanabileceğiniz bir örnek. Detaylı olarak yapılışı videolu olarak yer almakta. Sizde videodan takip ederek bu güzel örneğin tarifini istediğiniz örgünüzde kullanabilirsiniz. Yelek modellerinde kullandığınızda pamuklu ipler ve angora ipler ile kullanabilirsiniz. Bebek örgü modellerinde ise bebe yünleri, pamuklu ipler gibi örgülerde kullanabilirsiniz. Yazlık örgü modelleri içinse merserize ipler, keten, ipek ipler, pamuklu ipler çok ideal olacaktır. Tığ ile örgü modellerinin yapılışına geçelim ve istediğimiz örgüde kullanalım.

Tığ İşi Örgü Nasıl Örülür?

Trabzanlarla ördüğümüz çok güzel bir model. Az önce de dediğimiz gibi birçok örgünüzde kullanabilirsiniz. Bu model için örnekte yazlık koton iplik ve 2 numara tığ kullanılmış. Şimdi kısaca yapılışına değinelim.

Tığ İşleri Örnekleri

Model 2 katları zincir çekerek kurulmakta. Belirli uzunlukta zincir çekelim. +4 zincir çekelim ve 5 zincire 1 tane 3 lü trabzan yapalım. 3 zincir çekelim. İlmek dolayalım dibine çift kat batalım 2 ilmek çekelim 2 ilmek bırakalım. Dibine tekrar batalım 2 ilmek çekelim. Tepede 3 ilmek bırakalım. İlmek dolayalım. Alt zincirden 2 zincire batalım 2 ilmek çekelim aynı işlemi 2 kez tekrarlayalım. 6 ilmeğin hepsini bir toplayalım. Bu işlemi sıra bitimine kadar yapalım. 3 zincir çekelim ve dibine batalım 1 tane trabzan yapalım. 1 zincir çekelim 2 model arasına 3 tane 3lü trabzan yapalım. 1 er zincirle birlikte 2 model arasına 3 tane trabzan yapalım sıramızı tamamlayalım. Model 2 sıradan oluşuyor. İlk sıra tekrarı ile modeli örüyoruz.Çanta, bluz, bebek elbisesi gibi örgülerde yapabilirsiniz.

Anlatım biraz karışık gelmiş olabilir. Modeli incelediğinizde o kadarda zor olmadığını kolay olduğunu göreceksiniz. Şimdi detayları videodan izleyelim. İyi seyirler.

Tığ İşleri Örnekleri 1

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler