Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Tadına Doyamayacağınız Filtre Kahveler Watsons’ta

Türk kahvesine olan benzerliği ile dikkat çeken filtre kahve, kahvenin kendine özgü aromasını tam anlamıyla damağınızda hissedebileceğiniz özel bir kahve çeşididir. Hem ofis hem de evlerde en çok tüketilen içeceklerden biri olan filtre kahve, mis kokusuyla sabahlarınızı şenlendirirken öğleden sonrasına canlılık getirir. Kendiniz ve sevdikleriniz için farklı filtre kahve markaları arasından dilediğinize Watsons ayrıcalığı ile sahip olabilirsiniz.

Tadına Doyamayacağınız Filtre Kahveler Watsons’ta

Filtre Kahve Nedir?

Öğütülmüş kahve çekirdeklerinin sıcak suda demlenmesi ile elde edilen filtre kahve; kahve posasının ağza gelmesini önlemek amacıyla kâğıt, metal ya da bez yardımıyla süzülür ve süt, krema, şeker ya da tatlandırıcı ile birlikte servis edilir. Lezzetinin yanı sıra metabolizmayı hızlandırıcı etkisiyle de dikkat çeken filtre kahve, üretiminde kullanılan farklı kahve çekirdekleri sayesinde her damak zevkine hitap etmeyi başarır. Doygun bir aromaya sahip olan ürün, yavaş yavaş kavrulan kahve çekirdeklerinin eşsiz lezzetini her yudumda hissetmenizi sağlar.

Filtre kahve de tüm kahve çeşitleri gibi kiraza benzer bir meyvenin çekirdeklerinden üretilir. bu kahve türünü hazırlamak için French Press denilen araçlar ya da demleme için özel olarak tasarlanan cihazlar vardır. Bazı kahve makinelerine kahve çekirdekleri öğütülmeden konulur ve makine tarafından öğütme işlemi gerçekleştirilir. Bu şekilde taze taze kahve içilebilir. Filtre kahve demlerken dikkat edilmesi gereken en önemli konu suyun sıcaklığıdır. Kullanılan kahve miktarı kişisel zevke göre farklılık gösterir. Genelde orta derecede sert bir kahve için fincan başına 1-1,5 tatlı kaşığı filtre kahve önerilir. Kahvenin yanmasını önlemek için su sıcaklığının 90-95 derece civarında olması önemlidir. 3-4 dakikalık bir demleme süreci de kahvenin kendine has aromasını alabilmesi için yeterli bir süredir.

Filtre Kahve Çeşitleri Nelerdir?

Filtre kahve çeşitleri; kahvenin yetiştirildiği ülkeye, kavrulma şekline, nasıl çekildiğine ve nasıl harmanlandığına bağlı olarak farklılık gösterir. Filtre kahveye aromasını veren kahve çekirdekleridir. Arabica, Robusta, Liberica ve Excelsa olmak üzere dört temel kahve çekirdeği çeşidi bulunur. En yaygın kahve çekirdeği çeşidi Arabica’dır. Dünyada tüketilen kahve çekirdeklerinin neredeyse %80’i, düşük asit seviyesi sayesinde içimi rahat olan Arabica kahve çekirdeğinden üretilir. Daha yüksek oranda asit ve daha yoğun kafein içeren Robusto biraz daha sert kahve sevenlerin tercihidir. Bu kahve çekirdeği çeşidi genellikle Vietnam’da üretilir. Diğer iki kahve çekirdeği çeşidi olan Liberica ve Excelsa ise çok daha yoğun aromaya sahiptir ve genellikle diğer kahve çekirdekleriyle harmanlanarak kullanılır.

Filtre kahve çeşitleri genellikle çekirdeklerin üretildiği bölgeye göre isimlendirilir. En çok sevilenler arasında Arabica, Guatemala, Colombia ve Brazilian yer alır. Bu çeşitleri deneyerek damak tadınıza en uygun olanı belirleyebilirsiniz.

Tadına Doyamayacağınız Filtre Kahveler Watsons’ta 1

En Leziz Filtre Kahve Seçenekleri

Filtre kahve çeşitleri genellikle 250 gr, 500 gr ya da 1 kg’lık paketler halinde satışa sunulur. Tüketim yoğunluğunuza göre dilediğiniz miktarda satın alabilirsiniz. Ancak filtre kahvenin kendine has aromasını koruyabilmeniz için saklama yöntemine dikkat etmenizde fayda var. Bu kahveyi muhafaza etmenin en iyi yolu kendi orijinal paketinde saklamaktır. Genellikle kahve markaları klips şeklinde kapanabilen paketlerde ürünlerini satma eğilimindedir. Eğer farklı bir ambalajda saklamak isterseniz, koyu renkli cam bir kavanoz tercih edebilirsiniz. Hangi ambalajı tercih ederseniz edin filtre kahveyi güneş görmeyen, kuru ve serin bir ortamda muhafaza etmeniz tavsiye edilir.

Filtre kahve fiyatları, kahve çekirdeklerinin çeşidine, markasına, harmanlama türüne bağlı olarak değişir. Watsons’un ayrıcalıklı alışveriş fırsatlarından yararlanarak Julius Meinl, Melitta ve The Goat Coffee gibi markaların en lezzetli filtre kahve çeşitlerinden dilediğinizi seçebilir; kahvenizi yudumladığınız her an canlandığınızı hissedebilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler