Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Evinize Farklı Bir Hava Katacak Koltuk Takımı Çeşitleri

Ev dekorasyonunun en önemli ve belirleyici parçası olan koltuk takımı, hem görsel hem de işlevsel açıdan oldukça önemlidir. Salon ve oturma odalarının en büyük objesi olan koltuk takımları, doğru seçildiğinde günlük yaşamınızı kolaylaştırır ve daha konforlu hale getirir. Doğru ölçü, tarz, renk, kumaş ve işlevsellik gibi birçok faktör birleştiğinde ideal koltuk takımına kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Geniş ürün skalasının, özgün çizgilerin ve kaliteli işçiliğin buluştuğu adres olan İder Mobilya’da evinizin hak ettiği şıklık ve rahatlıktaki koltuk takımını kolayca bulabilirsiniz.

Evinize Farklı Bir Hava Katacak Koltuk Takımı Çeşitleri

İşe Ölçülerinizi Belirleyerek Başlayın

  • Salonunuzda yer açacağınız koltuk takımı hangi büyüklükte olmalı?
  • Ne kadar boş alana ihtiyacınız var?
  • Mevcut mobilya ve aksesuarlarınızla bir araya geldiğinde hangi ölçülerde bir koltuk takımı daha işlevsel olur?

Yukarıdaki soruların yanıtlarını bulduktan sonra sizin için ideal salon takımını bulmaya oldukça yaklaştınız demektir. Salonunuzun büyüklüğüne göre ikili, üçlü ya da tekli koltuk modellerinden oluşan koltuk takımları arasından bir seçim yapabilirsiniz. Küçük alanlar için birden fazla fonksiyonu olan koltuk modelleri son derece kurtarıcı. İkili koltuk ve üçlü koltuk modelleri ile tasarımınızı tamamlayabilir, misafirlerinizi rahatça ağırlayabilirsiniz. Bunlardan biri bazalı koltuklar. Eşyaları depolamak için ekstra alana ihtiyaç duyanlara sunulabilecek en iyi alternatif bazalı bir koltuk takımı. Bir diğer kullanışlı model ise yatak olabilen koltuklar. Özellikle evinde misafir ağırlamayı sevenlerin ve kalabalık ailelerin birincil tercihi olan bu modeller kullanıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Yerden tasarruf etmek isteyen ve evinde modern bir görünüm isteyenlerin seçimi olan köşe koltuklar da oldukça işlevsel. Sehpa görevi üstlenen pufları köşe koltukla birleştirerek çift kişilik bir yatağa sahip olabilirsiniz.

Her Devrin Trendi: Zamansız Koltuk Modelleri

Evinize Farklı Bir Hava Katacak Koltuk Takımı Çeşitleri 1

Her yıl değişen dekorasyon trendlerine uyum sağlamak hiç kolay değil. Bunun için aksesuarlarda ve küçük parçalarda yapılacak değişiklikler son derece faydalı olabiliyor. Ev dekorasyonunun en büyük parçalarından olan koltuk takımlarında sade ve modern bir seçim yapıldığında koltuk takımı zamansız bir hale geliyor. Uzun yıllar kullanacağınız koltuk takımındaki küçük ayrıntılarla evinizin havasını değiştirmeniz de mümkün. Farklı ahşap renklerinde ayaklar, farklı doku ve renklerden oluşan kırlentler gibi detaylar ile salon takımı modelleri sezonun trendini yakalayabiliyor.

Renkleri Kullanmaktan Çekinmeyin

Evinize Farklı Bir Hava Katacak Koltuk Takımı Çeşitleri 2

Renkler dekorasyonda kullanabileceğiniz en güçlü silahınız. Geçmiş yıllarda tercih edilen tek renk koltuk takımı modelleri artık geride kaldı. Sıkıcı ve tekdüze bir hava yaratan bu moda şimdi yerini birbiriyle uyumlu fakat farklı renklerden oluşan koltuk takımlarına bıraktı. Koltuklarınızda sezonun trend renklerini tercih edebileceğiniz gibi, evinizde hakim olan diğer renklerle de koltuklarınızı kombinleyebilirsiniz. Salonunda dinamik bir hava yaratmak isteyenler için bir diğer seçenek ise salonunuzun en büyük parçalarından biri olan halınızın içindeki renklerle uyumlu tercih edeceğiniz bir koltuk takımı ortama şıklık katacak.

Doğru Kumaş Seçimi ile Yaşamınız Kolaylaşır

Tercih ettiğiniz koltuğun kullanım ömrünü ve kullanışlılığını en çok etkileyen unsur hiç şüphesiz ki kumaşı. Kolay temizlenen ve terletmeyen kumaşlar günlük yaşamınızı kolaylaştırır. Örneğin şıklığıyla göz kamaştıran kadife kumaşın lekeyi içine hapsettiğini ve yaz günlerinde terlettiğini biliyor muydunuz? Modern görünümden hoşlananların ilk aklına gelen keten kumaşlar da leke tutması ve çabuk deforme olmasıyla biliniyor. Kullanıcıların yeni gözdesi hem şık hem de kolay temizlenebilen tay tüyü ve şönil kumaşlar. Bunlar, çocuklu aileler ve evcil hayvan besleyenler için dayanıklı dokuları ve şık görünümleri ile ideal koltuk takımı kumaşlarıdır. Her zevke ve bütçeye hitap eden İder Mobilya’da birbirinden farklı onlarca çeşit arasından tarzınıza en uygun koltuk takımını rahatlıkla bulabilir ve uzun yıllar güvenle kullanabilirsiniz.

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler