Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Örgü Çadır Yapımı

Örgü oyuncak modellerimize çocukların oynaması için güzel bir çadır örüyoruz. Amigurumi örgü çadır yapımı hazırladık. Parça iplerle ördüğümüz çok sevimli bir oyuncak olacak. Amigurumi oyuncak modellerimizin fotoğraf çekimlerinde de kullanabiliriz. Daha küçük örerek veya ince iplerle örerek örgü anahtarlık modelleri olarak da örüp kullanabiliriz. Amigurumi sık iğne tekniği ile örüyoruz çadırı. Sevdiğiniz renklerle, elinizde olan iplerle örerek tamamlayabilirsiniz. Amigurumi bebeklerinizin yanına amigurumi hayvan figürlerinin yanına örebilir birlikte keyifli oyunlar oynayabilirsiniz. Çocuklarınızla beraber oyunlar oynayabilirsiniz. Amigurumi kapı süsü yapılışı modellerinde kullanabiliriz. Amigurumi diş kaşıyıcı olarak kullanabiliriz. Çıngırak örebiliriz. İçine vikvik yerleştirebiliriz. Çocuklarımızın ellerinden hiç düşürmeyecekleri bir oyuncak olacak. Amigurumi örgü çadır yapımı modelini hobi dünyasında birçok yerde kullanabilirsiniz. Şimdi anlatımına geçelim.

Amigurumi Örgü Çadır Nasıl Örülür?

Bebeklerimizin oynaması için keyifli bir oyuncak örüyoruz. Amigurumi örgü çadır yapımı. İçine vikvikler, çıngıraklar koyarak sesli oyuncaklar yapabiliriz. Çadırın renk seçeneğini, süslemelerini sizde istediğiniz gibi yapabilirsiniz. Çadır için pamuklu ipler kullanıyoruz. 3 mm tığla örüyoruz. Ve aşağıdaki gibi bir şema kullanacağız. Yani renk değişimleri için.

Amigurimi Örgü Çadır Yapımı 1

Amigurimi Örgü Çadır Yapımı

İsterseniz dümdüz örüp üzerine kanaviçe etamin örnekleri ile işlemeler yapabiliriz. Ama ipleri iyi saklamalıyız. Çocuklarımız oynarken ipler sökülmesin. Ön ve arka olarak 2 parça örüyoruz. 43 zincir çekerek başlıyoruz. 43 zincir üzerine 42 sık iğne yapıyoruz. Daha sonra kenarlardan eksiltme yaparak bitiriyoruz. Üçgen şeklini oluşturuyoruz.

Amigurumi Örgü Çadır Yapımı 2

Renk değişimlerine göre ördükten sonra üzerini süslüyoruz.

Amigurumi Örgü Çadır Yapımı 3

Üst kısım için 11 zincir çekiyor üzerine sık iğne yapıyoruz. Sonra 8 zincir çekiyor sık iğne yapıyoruz. Son olarak 9 zincir çekiyor sık iğne yapıyoruz.

Amigurimi Örgü Çadır Yapımı 4

Üçgen parçaları birleştiriyoruz. Az önce ördüğümüz parçayı tepe kısmına dikiyoruz.

Amigurimi Örgü Çadır Yapımı 3

Alt parça için 3 zincir çekiyoruz. 2 sık iğne yapıyoruz. Kenarlardan artırma yaparak 18 sık iğne olana kadar artıralım. Sonra 21 sıra aynı şekilde örüyoruz. Sonra tekrar eksiltmelere başlıyoruz.

Amigurumi Örgü Çadır Yapımı 1

Çadırın alt kısmına dikiyoruz. İçini elyaf ile dolduruyoruz.

Amigurumi Örgü Çadır Yapımı 4

Çadırı tamamladık. Şahane oldu. Çocuklar çok sevecek. Sizde fotoğraf çekimleri için çocuklarınızın oynaması için satış için örebilirsiniz. Hediyelik fikirler olarak da örülebilir.

Amigurumi Örgü Çadır Yapımı

Amigurimi Örgü Çadır Yapımı 2

Kaynak : https://www.jufsas.com/post/2017/08/16/gehaakte-tipi-wan-handmade-by-juf-sas-met-gratis-patroon

Benzer İçerikler
Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler