Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi Aslan Yapılışı

Kadife iple örülmüş sevimli bir aslancık yapılışı hazırladık. Tabi daha ince iplerle de örebilirsiniz. Bu kez örgü oyuncak modellerinin boyutları değişecektir. Amigurumi aslan yapılışı kadife iple örüldüğü için boyutları büyük oluyor. Amigurumi modellerinde kadife ipleri çok kullanıyoruz. Tabi farklı örgülerde de. Yastıklar örüyoruz. Battaniyeler örüyoruz. Bugün oyuncak öreceğiz. Aslan yapılışına geçmeden önce daha önce ördüğümüz kadife ipli oyuncaklara değinelim. Kadife iple amigurumi ayıcık örmüştük. O modele önceki yazılardan ulaşabilirsiniz. Mesela kadife ipten geyik nasıl örülür paylaştığımız oyuncaklar arasında. Çok sevimli. Çocuklarınıza örmeniz gereken oyuncaklardan. Kadife iple amigurumi tavşan tarifini çok seveceksiniz. Yine modeller arasında kadife iple amigurumi örgü çantalar, amigurumi unicorn gibi güzel modeller var. Mutlaka tüm amigurumi tariflerini incelemeli beğendiklerinizi örmelisiniz. Hazırsak şimdi aslanın yapılışına geçelim.

Kadife İpten Amigurumi Aslan Tarifi

6 mm tığla, sarı ve kahverengi kadife iple örülmüş amigurimi aslan tarifi. Beyaz, kırmızı, siyah iplerimizi unutmayalım. Diğer malzemelerimiz içini doldurmak için elyaf kullanacağız. Parçaları dikmek için iğne. Küçük aslan için 12 mm, büyük aslan için 16 mm emniyetli göz kullanılmış. İsterseniz gözleri örgüden de yapabilirsiniz.

Amigurumi Aslan Yapılışı 2

Amigurumi Aslan Yapılışı 4

Amigurumi Aslan Yapılışı 1

Amigurumi Aslan Yapılışı 3

Çok güzel görünüyor değil mi. İnce pamuklu iplerle örülebilir. Tabi unutmayalım boyutları değişecektir. O yüzden tur sayılarını artırabilirsiniz. Aslanın yelelerini yapmak için çim örgü kullanabiliriz. Aslanı örmeye geçebiliriz. İyi seyirler.

Şimdi benzer modeli 2 farklı videoda izleyelim. Her iki modelde çok güzel çok hoş.

 

Kaynak : https://www.sohu.com/a/384799039_650165

Benzer İçerikler
1 thoughts on “Amigurumi Aslan Yapılışı”
  1. Lucileide Justino da Silva dedi ki:

    parabéns lindas receitas.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Menüler