Mimuu.com Örgü modelleri, İğne Oyası, El işleri, Hobi dünyası, Pratik Bilgiler ve daha fazlası
Menü
Ara

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı

Amigurumi oyuncak modellerine devam ediyoruz. Şimdi güzel bir ayıcık tarifi hazırladık. Örgü oyuncak modellerinden büyük boy olanları sevenler için örmesi kolay duruşu mükemmel bir amigurumi. Tarifini videolu olarak hazırladık. Yine kaynak kısmında bulunan linkten detaylı yapılışına da ulaşabilirsiniz. Aynı oyuncağı farklı iplerle de örebilirsiniz. Ama oyuncağın boyutları değişecektir. Amigurumilerde ip seçimi nasıl olmalı, amigurumi teknikleri nelerdir, sihirli halka nasıl yapılır anlatımları paylaşmıştık. İlk defa amigurumi yapacaksanız önce o yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Yine amigurumi fotoğraf çekimi nasıl yapılmalı yazılarımız arasında bulabilirsiniz. Sonrasında amigurumi ücretsiz tarifleri inceleyebilir kolay modellerden başlayarak örmeye başlayabilirsiniz. Kadife iplerde oyuncaklarda çok kullanılıyor. Kadife ipten amigurumi kuzu yapımı tarifi örmek isteyeceğiniz sevimli modellerden. Kadife iple amigurumi tavşan tarifini de sevebilirsiniz. Uzun kulaklı harika bir tavşan. Şimdi sıra geldi amigurumi kadife ipten ayıcık yapımına. Seçtiğiniz renk kadife iplerle sevimli oyuncaklar örebilirsiniz.

Amigurumi Ayı Yapımı

Emniyetli gözler, emniyetli burun ve kadife iplerle sevimli bir ayıcık örüyoruz. Amigurumi kadife ipten ayıcık yapımı. İçini elyaf ile dolduruyoruz. Göz olarak 18 mm emniyetli göz kullanacağız. Kullanacağımız iple uygun tığ seçerek oyuncağı tamamlayacağız. Pembe tonlarında iplik kullanılmış modelde. Ayrıntılı sayılara kaynak kısmındaki linkten ulaşabilirsiniz.

Ayıcığın kafası için sihirli halka içine 10 sık iğne ile başlıyoruz. Bir sonraki turda her ilmeğe 2 kez batarak 20 ye çıkıyoruz. 1 ör 1 artır, 2 ör 1 artır, 3 ör 1 artır ile devam ederek 60 sık iğneye kadar çıkıyoruz. 17 sıra 60 sık iğne olarak örüp eksiltmeleri yaparak kafayı tamamlıyoruz.

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 14

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 15

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 16

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 7

Amigurumi kadife ipten ayıcık yapımı oldukça kolay. Biraz biliyorsanız çok rahat bir şekilde örebilirsiniz. Tüm parçaları ördükten sonra ayıcığı tamamlıyoruz.

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 9

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 10

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 12

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 11

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 6

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 5

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 1

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 3

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 2

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 13

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 8

Amigurumi, Kadife İpten Ayıcık Yapımı 4

Şimdi ayıcığımızı videolu olarak izleyelim.

Kaynak : https://www.repeatcrafterme.com/2019/01/big-bernat-velvet-crochet-bear.html

Benzer İçerikler
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Menüler